سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 279977
تاریخ انتشار: 23/دي/1400 - 15:43

کمبود نیروی کار در انگلیس به دلیل کرونا

اتاق بازرگانی انگلیس ازکمبود تاریخی نیروی کار در این کشور پیامد برگزیت و بحران کرونا خبر داد.

کمبود نیروی کار در انگلیس به دلیل کرونا

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از تسنیم ، روزنامه "هندلزبلات آلمان" در مطلبی نوشت: مسئله برگزیت و همه گیری کرونا همچنان باعث کمبود آشکار نیروی کار در انگلیس می شود.

انجمن اتاق بازرگانی انگلیس (BCC) شب گذشته اعلام کرد که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ حدود ۷۹ درصد شرکت ها در انگلیس در یافتن کارمند مشکل داشتند، که این یک رکورد تاریخی محسوب می شود. به ویژه بخش های مربوط به ساخت و ساز و بخش مهمان داری تحت تاثیر این کمبود ها قرار گرفتند. به طور سنتی در این زمینه ها بیشتر تعداد زیادی از شهروندان اروپایی در انگلیس کار می کردند.

از زمان نهایی شدن برگزیت قواعد مهاجرت سختگیرانه تری در انگلیس اعمال شده که امکان دسترسی به نیروهای کار خارجی را برای شرکت ها را دشوار می کند.

شرکت های بازاریابی و رسانه‌ای کمتر تحت تاثیر این شرایط قرار گرفتند؛ اما بر اساس اطلاعات انجمن اتاق بازرگانی انگلیس درخواست ها در این زمینه ها هم به بالاترین سطح خود رسیده است.

بر اساس اطلاعات رسمی در حال حاضر بیش از یک میلیون شغل در انگلیس خالی است و به گفته "جین گراتون" از کارشناسان اتاق بازرگانی انگلیس این نتایج نشان می دهد که خطر در کمین روند بهبود اقتصادی در دوران پسا کرونا در انگلیس است. به دلیل کمبود کارگران ماهر شرکت ها در تامین تقاضاها با مشکل مواجه می شوند. به گفته گراتون این شرایط فشارها بر زنجیره تامین را افزایش می دهد.

وی از دولت خواست برای آموزش نیروهای متخصص داخلی بیشتر سرمایه گذاری کند و اجازه ویزاهای موقت برای متخصصان خارجی را بدهد.

قبل از برگزیت شهروندان اتحادیه اروپا بیش از نیمی از همه کارکنان صنعت غذا در انگلیس را تشکیل می دادند. در دوران کرونا بسیاری از شاغلان اروپایی در این بخش ها به وطن خود بازگشتند و قواعد سختگیرانه دوران پسا برگزیت هم امکان جایگزین برای این پرسنل را دشوار کرد.

انجمن حمل و نقل جاده‌ای انگلیس هم در سال ۲۰۲۱ با کمبود شدید راننده کامیون مواجه شد که دلیل مهم آن مسئله برگزیت است. بسیاری رانندگان اروپایی انگلیس را ترک کرده‌اند و به دلیل مراحل ویزای پیچیده و گران به دلیل عواقب برگزیت رانندگان جدید جایگزین نشدند.

مسئله کمبود شدید راننده کامیون سال گذشته مشکلات قابل توجهی را در انگلیس ایجاد کرده بود و تعدادی از پمپ بنزین ها به این دلیل دچار کمبود سوخت شدید شده و تعطیل شدند. قفسه بسیاری از سوپر مارکت ها هم خالی ماند.

کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عنوان یکی دیگر از عواقب برگزیت سال گذشته شرایط دشواری را در این کشور ایجاد کرد.

ارتش انگلیس هم اخیرا برای جبران کمبود نیروی کار حاصل از شیوع اومیکرون در بیمارستان های لندن مستقر شده است.

لندن طی روزهای گذشته با موج جدید و فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا روبرو شده و این مساله موجب شده تا تعداد زیادی از نیروهای کادر درمان به این بیماری مبتلا شده و توانایی حضور در محل کار خود را نداشته باشند.

نظرات بینندگان
نظرات شما