پنجشنبه 30 دي 1400 - Thu 20 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 278128
تاریخ انتشار: 11/دي/1400 - 21:13

ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف قرار داد

رسانه‌های عراق از هدف قرار گرفتن مناطقی از استان اربیل در شمال این کشور بوسیله جنگنده‌های ترکیه خبر دادند.

 ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف قرار داد

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از ایرنا؛ به نقل از شاهدان عینی در اربیل نوشت که جنگنده های ترکیه ظهر امروز (شنبه) مناطقی از ناحیه «سیدکان» در شمال اربیل را هدف قرار دادند.  

به گفته آنها، «مغارة»، «دةراوة»  و «پیشوار» در  منطقه «برادوست» در ناحیه «سیدکان» در شمال استان اربیل از جمله اهداف جنگنده های ترکیه بوده است.

شاهدان عینی اضافه کردند که جنگنده های ترکیه بیشتر، مکان هایی را هدف قرار دادند که گمان می رود مقرهای حزب کارگران کردستان در آنجا قرار دارند.

شفق نیوز ادامه داد: شاهدان عینی تایید کردند که شهروندان منطقه «برادوست» در استان اربیل که توسط ارتش ترکیه بازداشت شده اند همچنان در بازداشت این نیروها قرار دارند.

پیشتر نیز رسانه های عراقی سه شنبه شب هفته گذشته به نقل از معاون شهردار «ماوت» در استان سلیمانیه گزارش دادند که جنگنده های ترکیه در ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه روز سه شنبه به وقت محلی،  چندین منطقه در استان سلیمانیه از جمله اطراف روستای «کلاله» از توابع شهرستان «شارباجیر»، منطقه «دوکانیان» و «کومسید» را در دامنه کوه‌های آسوس بمباران کردند که باعث وحشت مردم شد.

دور تازه حملات آنکارا به شمال عراق از زمین و هوا علیه پ ک ک از خرداد سال گذشته (۹۹) آغاز شده است و در این مدت صدها نفر از دو طرف کشته شده اند.

دولت عراق در این مدت بارها به علت نقض حاکمیت سرزمینی این کشور به ترکیه اعتراض کرده است، اما با این وجود عملیات نظامی آنکارا همچنان در شمال عراق ادامه دارد.

ترکیه پ ک ک را سازمان تروریستی می داند و از دهه ۱۹۸۰ میلادی دو طرف علیه هم وارد نبرد مسلحانه شده اند.

مرتبط ها
نظرات بینندگان
نظرات شما