پنجشنبه 30 دي 1400 - Thu 20 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276293
تاریخ انتشار: 28/آذر/1400 - 12:22

خودکفایی در تولید واکسن آنفلوآنزای پرندگان

وزیر جهاد کشاورزی از خودکفایی کشور در تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی خبر داد.

خودکفایی در تولید واکسن آنفلوآنزای پرندگان

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،‌ سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید خود و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از خط تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شرکت واکسن سازی دانش بنیان پسوک در منطقه ماهدشت کرج، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با حضور در این شرکت های دانش بنیان توان جوانان و نخبگان کشور را در حوزه تولید واکسن دیدیم.

وی با بیان این که در دولت سیزدهم، دولت رقابتی با بخش خصوصی ندارد، تصریح کرد: دولت سیزدهم بزرگترین حامی بخش خصوصی است و برای حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان به سازمان دامپزشکی و موسسه رازی ماموریت داده ایم تا با تعامل با بخش خصوصی نه تنها نیاز داخل کشور را تامین کنند بلکه بازار صادرات را نیز فراهم نمایند.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با تمام توان تولید را در کشور به حداکثر برسانیم و از تولید داخلی صیانت کنیم تا واردات به آن آسیبی نزند.

وی افزود: با صادرات این محصولات، کشورهای اطراف هم نسبت به این محصولات بی نیاز خواهند شد و ارزآوری به داخل نیز خواهیم داشت.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این وزارتخانه حمایت های لازم را برای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید واکسن خواهد داشت.

ساداتی نژاد تصریح کرد: اکنون در تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی در کشور به خودکفایی رسیده ایم و شرکت های تولیدکننده به حمایت های صادراتی نیاز دارند تا بتوانیم در بازارهای کشورهای منطقه نیز حضور داشته باشیم.

گفتنی است با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، بزرگترین و پیشرفته‌ترین خط تولید واکسن تب برفکی کشور در شرکت تحقیقاتی، تولیدی و دانش بنیان "ویرا واکسن شایا" با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ میلیون دز واکسن در نظرآباد استان البرز به بهره برداری رسید.

نظرات بینندگان
نظرات شما