شنبه 03 مهر 1400 - Sat 25 Sep 2021
 • مدیرعامل جدید استقلال انتخاب شد

 • افشاگری معاون استقلال درباره جدایی یک ستاره/ فقط به خاطر حرف‌های عبدیان رفت ا

 • مواضع رئیسی محکم و مبتنی‌ بر عقلانیت بود/ نباید با عجله و بدون نقشه راه به مذاکرات پیوست

 • خون مطهر شهدا حقانیت جمهوری اسلامی را بر جبین تاریخ ثبت کرد/ هرجا تلاش مخلصانه باشد پیروزی و سربلندی نیز هست

 • خبر خوشحال کننده برای هواداران پرسپولیس /سه شاه ماهی پرسپولیسی در انتظار رونمایی (عکس)

 • شوک بزرگ به هواداران استقلال / شاه ماهی محبوب استقلال هم رفتنی شد /مقصدبعدی این پدیده استقلال کجاست؟

 • شاه ماهی استقلالی می شود ؟ مدیران استقلال شهریار را جایگزین فرهاد مجیدی می کنند. فوری

 • خبر خوب پرسپولیسی‌ها / محرومیت فرهاد مجیدی/ توهین به هواداران پرسپولیس!

 • شهیدی که از خدا خواست بعد از شهادت دوباره زنده شود

 • سرپوش ابتکار بر ابهام امنیتی دولت روحانی

 • آقای رئیسی هنوز یک نفر از آن مثلث «ول» باقیمانده/ ماجرا چیست؟

 • واکسیناسیون دانش‌آموزان تازه‌ترین دغدغه جهان/ نکاتی که برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ باید بدانید

 • فوت کوزه‌گری رئیسی در رفوگری رابطه مردم و حاکمیت

 • دیپلماسی درایت و قاطعیت در نیویورک

 • به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی/دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران

 • آخرین خبرها از درگیری‌ها در قلب یمن/ جزئیات درگیری های سنگین در حومه شمال غرب شهر مارب

 • حمایت مدیر اصلاح‌طلب از قاتلان گلستان هفتم + عکس

 • خبرخوش به هواداران استقلال / همه چیز آماده بازگشت شاه ماهی آبی پوشان شده است

 • خبر فوق العاده برای پرسپولیس از یک شاه ماهی/ فوق ستاره به زودی به ترکیب شاگردان گل محمدی اضافه می‌شود

 • این شخص تا اطلاع ثانوی، همه کاره استقلال شد

 • |ف |
  | | | |
  کد خبر: 247160
  تاریخ انتشار: 26/خرداد/1400 - 13:13
  / محمد پارسا نجفی

  آل سعود چرا دوست غربگرایان ثروتمند است؟

  حضرات غربگرا به دنبال کدام دوستی در رابطه با عربستان سعودی هستند. دولت سعودی در ۴ دهه اخیر به هر اقدامی که می توانست علیه کشورمان و ملت های مسلمان دست زده است.

  آل سعود چرا دوست غربگرایان ثروتمند است؟

  به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت»به موازات مذاکرات مخفی دولت دوازدهم با رژیم سعودی، عبدالناصر همتی نامزد غربگرایان در انتخابات، بارها از دوستی با عربستان سعودی صحبت کرد و همزمان با آن یک مقام عالی رتبه سیاسی دولت دوازدهم در اشاره تلویحی در خصوص روابط با عربستان اعلام کرد: ((خدا نیامرزد کسانی را که نگذاشتند با برخی از همسایگان رابطه خوبی داشته باشیم.))

  کافیست به یکی از آمارهای دهشتناکی توجه کنیم که وزارت بهداشت یمن به صورت رسمی اعلام کرده است: بر اثر محاصره شش ساله یمن به دست عربستان سعودی و امارات در هر ۵ دقیقه یک کودک یمنی جان می دهد، هر سال ۸ هزار زن می میرند، و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کودک نیز دچار سوء تغذیه شدید هستند. این آمار البته جدای از تلفاتی است که بخاطر بمباران روزانه خانه ها و تاسیسات حیاتی مانند بیمارستان، تصفیه آب و ... از غیرنظامیان یمن گرفته می شود.

  حال باید پرسید اشخاصی که از دوستی با ریاض سخن می رانند آیا از کودکان شرم نمی کنند و خجالت نمی کشند که از شدت گرسنگی به سان اسکلتی زنده دیده می شوند؟

  آل سعود چرا دوست غربگرایان ثروتمند است؟

  به راستی چرا برخی با دشمنان ملت ایران دوستی می کنند و به آن هم می بالند؟ حضرات غربگرا به دنبال کدام دوستی در رابطه با عربستان سعودی هستند. دولت سعودی در ۴ دهه اخیر به هر اقدامی که می توانست علیه کشورمان و ملت های مسلمان دست زده است که به صورت اجمالی برخی از آنها را می توان فهرست کرد؛

  -  تامین مالی از رژیم بعثی صدام در جنگ هشت ساله علیه ایران

  - حمایت تامین مالی منافقین در ترور ۱۸ هزار نفر از مردم کشور.

  - افزایش تولید و صدور نفت خام عربستان به محض اجرا شدن تحریم های امریکا به منظور جلوگیری از کمبود نفت در جهان بعد از خارج شدن نفت ایران از بازار.

  - تاسیس رسانه های متعدد برای به چالش کشیدن فرهنگی ایران مانند شبکه ام بی سی، تلویزیون فارسی زبان سعودی اینترنشنال و من وتو همچنین بخش فارسی ایندیپندنت، العربیه و ...

  - ترویج تروریسم و تلاش برای تفرقه در سراسر ایران از جمله حمایت از گروهک ها تروریستی

  - مشارکت در جنگ شناختی علیه ایران در لبنان و عراق و دشمن سازی شیعیان با ایران

  همه این موارد جدای از کارکرد مهم ریاض در ترویج وهابیت متجاوز و تولید گروه های آدمکش مانند داعش، القاعده، جیش الاسلام، جبهه النصره، سپاه صحاحبه، لشگر جهنگوی، بوکوحرام است. همه این موارد از دید جریان غربگرا نشانه دوستی با ملت ایران محسوب می شوند.

  سه دلیل برای دشمنی سعودی با ایران

  دشمنی ابدی میان آل سعود با ملت ایران وجود دارد که هیچ ارتباطی با نحوه رفتار ایران ندارد بلکه بقای دولت سعودی نابود کردن این سه مولفه چالشزا وابسته است؛  

  اول؛   دولت سعودی بر اساس دیکتاتوری بنا شده و با هر نظامی در همسایگی که مبتنی بر انتخابات و دموکراسی باشد دشمنی می ورزد چه در ایران باشد چه در یمن یا لبنان.

  دوم؛ آل سعود طبق وهابیت به شدت با شیعه دشمن است و کشتارهای یک قرن قبل در مدینه و کربلا و در سالهای اخیر در یمن و بحرین و الاحسا در همین راستا انجام شده، طبعا دشمنی با ایران که اکثریت شیعه دارد نیز ادامه خواد داشت.

  سوم؛ دولت سعودی به عنوان کارگزار امریکا در خلیج فارس در یک خصومت ژئوپولیتیک ابدی با جمهوری اسلامی به سر می برد که بقای خود را در فنای ایران می بیند.  

  این در حالیست که افرادی درون هر دو جناح و همه احزاب سیاسی ایران، حامی دوستی با آل سعود و کسب امتیازات کاملا شخصی هستند. این جریان غربگرا تنها به فکر منافع شخصی خود و غارت و انتقال ثروت های ایران به امریکا و اروپاست، تا برای املاک و فرزندان شان در غرب هزینه کنند.

  چرا آقای همتی دوست عربستان است

  اکنون به سوال مهمی می رسیم؛ به راستی چه رابطه ای، میان غربگرایان ایرانی از یک سو و امریکا و انگلیس از سوی دیگر در خصوص تلاش برای حمایت از حکومت سعودی وجود دارد؟ به بیان دیگر محوری از جریان غربگرا در ایران و دولت های غربی برای رهایی آل سعود از فنای حتمی تلاش  می کند. غربگرایان به هر قیمت ممکن، از رژیم سعودی به مانند شیشه عمر لیبرالیسم حمایت می کنند پس چشم خود را بر آنچه آل سعود با ملت ایران انجام داده (که مختصری از آن بیان شد) می بندند. اما چرا خدمت به ال سعود خیانت به ایران است؟

  رژیم سعودی مهره اصلی از زنجیری است که غرب برای ویرانی منطقه ما افکنده تا استیلایش بر همه کشورها از جمله ایران حفظ شود. در صورتی که دیکتاتوری آل سعود سرنگون شود، امریکا دیگر تاثیر سابق را بر غرب آسیا نخواهد داشت که کمترین اثر آن امکان پذیر نبودن ادامه تحریم کشورهای ایران، سوریه، یمن و... و. است. اکنون بهتر می توان فهمید چرا غربگرایان و شخص جناب آقای همتی بر دوستی با دولت سعودی تاکید دارند.

  هر آگاهی می داند، همانا مجاهدت قهرمانان یمن موجب شد تا عربستان سعودی از نفس بیافتد، سپس نتواند عداوت علیه مقاومت را به ویژه در سوریه ادامه دهد و در همه پرونده های منطقه ای ناکام شود، آنگاه از سر دریوزگی، تقاضای مذاکره با تهران را مطرح کند.

  تحقق دموکراسی و حکومت مبتنی بر انتخابات سپس دفاع سلحشورانه در یمن بزرگترین چالشی است که آل سعود تاکنون دیده و رهایی سعودی از این مهلکه سخت تنها به یک طریق ممکن است و آن داشتن دوستانی قوی در ایران.

  از سوی دیگر، امریکا که از برجام نتوانست به دو هدف اصلی خود یعنی نابودی توان موشکی و حذف تاثیرگذاری ایران در منطقه دست یابد، حتی یک پول سیاه هم خرج اجرای برجام نکرد و اکنون با مذاکرات وین به دنبال تحقق همان اهداف است. دولت سعودی نیز به عنوان کارپرداز غرب تلاش می کند از تاثیر قدرت منطقه ایران بکاهد تا توان بازدارندگی دفاعی و نیز بقای امنیت ملی ایران به چالش کشیده شود.

  ریاض هرگز به دنبال دوستی با کشورمان نیست چه آنکه اگر رابطه با تهران مهم بود، حتی با وجود حمله به سفارت هم چنین رابطه ای را نمی گسستند اصولا روابط دیپلماتیک وابسته به حرکات هیجانی نیست چنانکه روسیه رابطه خود با ترکیه را علیرغم کشته شدن سفیرش در آنکارا، باز ادامه داد.

  آل سعود به متحد وهابی خود هم رحم نکرد و قطر را سه سال مورد تحریم فراگیر قرار داد. عربستان سعودی با امارات (هم که شریک جرمش است) در یمن می ستیزد و در مرز دو کشور اختلافات شدید دارد.

  قطعا آل سعود تلاش دارد همان بلایی که بر سر لیبی، یمن، سوریه، عراق، سومالی و ... آمد بر سر ایران هم بیاید. چرا که بقای دولت خون آشام سعودی در ویران شدن منطقه است نه حسن همجواری و دوستی.

   

  مرتبط ها
  نظرات بینندگان
  نظرات شما