سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 279920
تاریخ انتشار: 23/دي/1400 - 10:41

وضعیت آب و هوا در ۲۳ دی؛

امروز پنجشنبه، با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

 وضعیت آب و هوا در ۲۳ دی؛

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از باشگاه خبرنگاران ، امروز پنجشنبه، با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، به طور پراکنده در گیلان همچنین در شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان بارش باران و برف و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

جمعه، گستره فعالیت سامانه بارشی، شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل خزر، استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و برخی مناطق استان کرمان را در بر خواهد گرفت.

شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی و نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان و کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و زنجان، شرق لرستان، جنوب و غرب اصفهان، چهار محال وبختیاری و نیمه شمالی فارس، استان‌های گیلان و مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، است.

در این روز در برخی نقاط غرب و دامنه‌های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

شنبه در اغلب نقاط کشور بارش رخ می‌دهد و در استان‌های فارس، کهگیلویه وبویراحمد، شمال بوشهر، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، برخی مناطق یزد، شمال خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش شدت خواهد گرفت.

یکشنبه در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت و موج دیگری از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود. بارش در شمال غرب، غرب، برخی مناطق از دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی کشور بارش رخ می‌دهد.

شدت بارش این روز در جنوب فارس و بوشهر، جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس، برخی مناطق هرمزگان و کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و همچنین جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان است.  در این روز بارش در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز غالبا به صورت برف یا برف و باران است.

دوشنبه، به جز نواحی کویر مرکزی کشور بیشتر مناطق بارش خواهند داشت. در نواحی جنوبی باران و در امتداد رشته کوه‌های زاگرس و البرز و غرب و شمال غرب کشور عمدتا برف خواهد بود قابل ذکر است.

از جمعه تا روز یکشنبه کاهش تدریجی دما در حدود ۷ تا ۱۲ درجه در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و حدود ۵ تا ۷ درجه در دامنه‌های جنوبی البرز است.

شرق، شمال شرق و جنوب غرب و مرکز، دوشنبه و سه شنبه کاهش دمای حدود ۶ تا ۱۲ درجه‌ای را در پیش دارند. شنبه تا دوشنبه دریای خزر مواج است. جمعه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه، خلیج فارس و تنگه هرمز و یکشنبه شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مواج و متلاطم است.

نظرات بینندگان
نظرات شما