سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 278757
تاریخ انتشار: 15/دي/1400 - 13:48

آخرین آمار کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۲ میلیون و ۵۰۸ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار و ۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

آخرین آمار کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از تسنیم ، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۹۵ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۴۱۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۵۶ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۴۸۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹۶۷ هزار و ۵۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۸ میلیون و ۴۰ هزار و  ۷۲۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۵۱ هزار و ۴۳۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۸ هزار و ۹۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵ میلیون و ۱۸ هزار و ۳۵۸ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۲ هزار و ۵۵۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۸ هزار و ۷۵۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۲۰ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۱۹ هزار و ۴۲۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۳ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۲۰، ۱۰ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۵۰۵، ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۲۱۲، ۹ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۳۹۴ و ۷ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۲۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۶ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۲۸۶ مبتلا و ایتالیا نیز با ۶ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۹۴۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۱ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۱۸۳، ۳۴ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۸۰۳ و ۲۱ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۸۴۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

 

برچسب ها: آمار کرونا ، جهان ، 15دی ،
نظرات بینندگان
نظرات شما