سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 277794
تاریخ انتشار: 09/دي/1400 - 10:08
عبدالرحیم انصاری

این کجا و آن کجا؟!

 این کجا و آن کجا؟!

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ،  تا پیش از اینکه رئیسی رئیس جمهور شود، سیاست خارجی دست امیرعبداللهیان بیفتد و دیپلماسی هسته ای را باقری مدیریت کند، پرونده هسته ای جمهوری اسلامی را گروهی مدیریت میکردند که ادعای کاربلدی شان گوش فلک را کر کرده بود، اما در عین حال آب از آب تکان نمیخورد، مگر آنکه طرف بی صداقت غربی همه تعهداتش را نقض میکرد، و درحالی که کلی امتیاز از ما گرفته بود اندک پوئنی به ما نمیداد، و کلا آنقدر پررو شده بود که هر روز به بهانه ای تحریم روی تحریمهای قبلی هم می‌گذاشت.
.
 از آن طرف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاعات محرمانه ما را در اختیار رسانه های کشورهای متخاصم می‌گذاشت و اسرائیل آنقدر نفوذ و جرات یافته بود که در بحبوحه مذاکرات دست به خرابکاری در تاسیسات هسته ای ما می‌زد.

 البته اینها هیچ اهمیتی نداشت؛ چون که ظریف انگلیسی را عالی حرف می‌زد و عراقچی رسم دلبری را خوب به جا می آورد؛ زبان بدن مهم بود و دگمه عقیق سر آستین و نحوه ادای قهقهه و لبخند به طرف خارجی و ژست های بی نظیر بالکنی و توانایی شگفت انگیز قدم زدن با کری!
.
 آن روزها غربیها ما را دنبال خودشان روی زمین می‌کشیدند، زیرا روحانی همه استعداد کشور را متوقف کرده و سرنوشتشان را گره زده بود به برجام پوچی که نهایت آمال دولت بنفش بود. نه توان داخلی را احیا می‌کرد، نه به احیای اقتصاد جدای از سیاست های غربی کار داشت، و نه تولید و استقلال برایش محلی از اعراب بود.

 با این تفاصیل وقتی در تاسیسات هسته‌ای‌مان خرابکاری می‌کردند یا دانشمندانمان را ترور می‌نمودند، اگر نیروهای مسلح موشکی شلیک می‌کرد می‌گفتند ببینید دولت پنهان نمی‌گذارد کارمان را بکنیم!
.
 آن دوران مذاکره می‌کردند برای مذاکره، این روزها هم شاید بشود گفت مذاکره می‌شود برای مذاکره؛ اما تفاوتش از زمین تا آسمان است. شاید بگویید آنها به نتیجه نرسیدند، اینها هم ممکن است نرسند! بله؛ اما فرق است بین این و آن! دانه فلفل سیاه و خال مه‌رویان سیاه، هردو جان سوزند اما این کجا و آن کجا!
آن موقع ما سانتریفیوژها را جمع کرده بودیم، آژانس و جاسوسهایش جولان می‌دادند، همه تعهدات را یک طرفه اجرا کرده بودیم، خرابکاری می‌کردند، اقتصاد و بودجه‌مان به برجام گره خورده بود و التماس می‌کردیم بیایید سهم ما را هم بدهید!

 امروز بودجه را بدون اعتنا به برجام بسته‌ایم، غرب را از اولویت اول به چندم فرستاده‌ایم و به همسایگان و شرق می‌پردازیم، غنی سازی ۶۰ درصد انجام می‌دهیم و به برجام بی محلی می‌کنیم. اکنون آنها هستند به دنبال ما می‌دوند و هرچه به درازا بکشد خودشان بیشتر ضرر می‌کنند. دیگر جرات خرابکاری حین مذاکرات ندارند و ماییم که چند روز قبل از دور جدید گفتگوها موشک هوا می‌کنیم؛ همان موشک‌هایی که اصلاحات می‌گفت مانع توافق هستند، حالا اهرمی در اختیار ما به حساب می آیند!

نظرات بینندگان
نظرات شما