سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 277067
تاریخ انتشار: 04/دي/1400 - 13:47

خروج آمریکا از عراق یک نمایش دروغین است

عضو سابق کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق با بیان اینکه اعلام خروج نیروهای آمریکایی از کشورش یک نمایش دروغین است، گفت عراق هیچ نظارتی بر نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد ندارد.

خروج آمریکا از عراق یک نمایش دروغین است

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از مهر ،  «کاطع الرکابی» عضو سابق کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق در آستانه نزدیک شدن به موعد خروج آمریکا از عراق گفت: اعلام خروج آمریکا از عراق یک نمایش دروغین است. نظامیان آمریکایی همچنان با تمام تجهیزات و نیروهای خود در پایگاه عین الاسد در عراق حضور دارند و بر خلاف شایعات، عراق نیز هیچ نظارتی بر آنها ندارد.

الکاطعی در مصاحبه با المعلومه افزود: شایعاتی که پیرامون خروج نیروهای آمریکایی از عراق منتشر شده یک نمایشی بیش نیست و هیچ نشانه عملی از این خروج به ویژه در پایگاه‌های شناخته شده آمریکایی‌ها در عراق مشاهده نمی‌شود.

وی ادامه داد: نیروهای آمریکایی همچنان در عراق حضور دارند و در قلب بغداد و داخل سفارت آمریکا که تنها چند متر با دفتر نخست وزیر عراق فاصله دارد، تسلیح می‌شوند و نظامیان آمریکایی از پایگاه عین الاسد در غرب عراق خارج نشده اند.

این مقام سابق عراقی با بیان اینکه سخن گفتن از نظارت افسران عراقی بر نظامیان آمریکایی واقعیت ندارد، افزود: هیچ یک از طرف‌های عراقی اعم از گروه‌های مقاومت یا هر نیروی سیاسی مخالف، با حضور آمریکایی‌ها در کشورشان موافق نیستند.

HbZtyb0rGrej

گفتنی است طبق مصوبه پارلمان عراق و بنا به درخواست گروه‌ها و جریان‌های سیاسی این کشور، نیروهای آمریکایی باید تا پایان سال جاری میلادی عراق را ترک کنند ولی واشنگتن از طریق پناه بردن به فریبکاری و اعلام تغییر نقش خود از رزمی به آموزشی و مستشاری، تلاش می‌کند از اجرای این مصوبه خودداری کند.

نظرات بینندگان
نظرات شما