سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 275733
تاریخ انتشار: 24/آذر/1400 - 11:44

کشف ۵۵ میلیارد تومان طلای آب شده

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۴۲ اخلالگر ارزی و کشف ۵۵ میلیارد تومان طلای آب شده خبر داد.

کشف ۵۵ میلیارد تومان طلای آب شده

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از فارس ، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه ششمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس آگاهی ۳۱۰ نفر که در سرقت کیف‌قاپی، موبایل قاپی، زورگیری و... دست داشتند شناسایی و دستگیر شدند که ۳۴ نفر از این افراد مجرمان متواری بوده اند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در این مرحله از طرح کاشف ۶۱ باند جعل و کلاهبرداری شناسایی و منهدم شده و حدود ۷۰ نفر دستگیر شدند؛ همچنین ۲۲۲۷ فقره سرقت کشف شد.

 وی با بیان اینکه ۱۹۲ نفر از دستگیرشدگان سابقه دار هستند خاطرنشان کرد: در این طرح حدود ۱۰ نفر قاتل و تعدادی آدم ربا و متجاوز به عنف هم شناسایی و دستگیر شدند.

سردار رحیمی به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی اشاره و تصریح کرد: در ۱۰ روز اخیر در پی فضای ایجاد شده در بازار ارز ۴۲ نفر از اخلال‌گران ارزی بازداشت شدند که اکثرا سابقه دار بوده و بیش از ۵۵ میلیارد تومان طلای آب شده و ارز از آنها کشف شده است.

فرمانده انتظامی پایتخت به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در فضای مجازی اشاره و بیان داشت: ۲۰ سایت و کانال که در نظام ارزی اخلال ایجاد می کردند نیز شناسایی و مسدود شده و تمامی مدیران این سایت‌ها احضار شده‌اند.

وی افزود: تعدادی صرافی با این اخلالگران همکاری داشته و به صورت زنجیره‌ای به هم وصل بودند که توانستیم در این زمینه ۲۰ صرافی را شناسایی و دستگیر کنیم؛ تعدادی از این صرافی‌ها پلمب و از تعدادی دیگر نیز تعهد اخذ شده است.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ده‌ها نفر از افرادی که دارای سابقه قبلی هستند تحت کنترل اطلاعاتی پلیس امنیت اقتصادی بوده و در شرف شناسایی و دستگیری هستند.

نظرات بینندگان
نظرات شما