دوشنبه 15 آذر 1400 - Mon 06 Dec 2021
 • محمدحسین نژادفلاح گزینه جدی مدیرعاملی پرسپولیس

 • بایدن هیچ تحریمی را لغو نکرده است/ در هفته آینده هماهنگی بیشتری با اسرائیل خواهیم داشت/ مذاکرات شش دور گذشته نیز ایده‌آل ما نبود

 • ابتکار عمل تیم ایران در وین!

 • شهرآورد ۹۷ پایتخت

 • برگ برنده ایران در دور هشتم مذاکرات وین/ ایران چه اسنادی به‌طرف اروپایی‌ داد؟

 • فیلم/ ممنوعیت پرداخت‌ حقوق محرمانه

 • واتس‌آپ داده‌های کاربران را به اف‌بی‌آی می‌دهد

 • «اقتدار به تیم مذاکره کننده ایرانی بازگشت! غربی ها با سر گیجه به کشور خود بازگشتند!

 • حزب الهی‌ها چه کسانی هستند؟

 • ارزیابی فعالان بین‌المللی از مذاکرات وین: آمریکا آماده توافق نیست

 • بزرگترین درس این دور از مذاکرات

 • تیز مسابقه جوکر ایرانی قسمت اول

 • آیا دولت رئیسی در ۱۰۰ روز اول توانسته اتفاق راهبردی رقم بزند؟

 • حزب هزار فامیل و مغز کژ کارکرد /"باشگاه افسران" حزب اتحاد ملت تشکیل شد

 • ۱۰۰ روز آواربرداری و امیدواری/ آنچه روحانی برای رئیسی به جا گذاشت/ رئیسی تاکنون چه کرده؟

 • سایه برجام در بازارها/ اتفاقی مهم در بازار مسکن

 • فیلم/ لحظه انفجار خانه‌ای در نیویورک

 • تله اقتصادی مذاکرات وین!

 • خادم و نوکر ملت ایران هستیم/ مردم ایلام از میدان آزمایش دفاع مقدس "سربلند، باعظمت و باشکوه"‌ بیرون آمدند

 • آمریکا تا فرصت هست از جغرافیای پیرامونی ایران خارج شود وگرنه با بدترین رفتارها فرار می‌کند

 • |ف |
  | | | |
  کد خبر: 253483
  تاریخ انتشار: 24/تير/1400 - 10:17

  دغدغه ایران، تقویت همبستگی اجتماعی است

  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اهمیت و ضرورت تقویت همبستگی اجتماعی در کشور گفت: دغدغه امروز و فردای ایران تقویت همبستگی اجتماعی است، این موضوع یک ضرورت اساسی در همه کشور‌ها است که به هیچ وجه نباید تضعیف شود.

   دغدغه ایران، تقویت همبستگی اجتماعی است

  به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، جهانگیری بعدازظهر امروز در مراسم تجلیل از یاوران اشتغال محرومین که در بانک مرکزی برگزار شد، افزود: تضعیف همبستگی اجتماعی از تهدید‌های جدی برای هر کشوری است که می‌تواند منجر به ایجاد فاصله میان حکومت و جامعه، تقویت فاصله در درون حکومت و درون جامعه شود.

  معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه همبستگی اجتماعی از سوی عوامل مادی مانند فقر، تبعیض، فساد و آسیب‌های اجتماعی که یکی از مهمترین آن‌ها حاشیه نشینی است تهدید می‌شود، گفت: عوامل غیرمادی نظیر رشد فردگرایی، مادی گرایی و تضعیف ارزش‌ها در جامعه نیز موجب تضعیف همبستگی اجتماعی است، بنابراین هر اقدامی که در جهت تقویت همبستگی اجتماعی انجام شود اقدامی پسندیده، دلسوزانه و متناسب با نیاز‌های کشور است.

  جهانگیری با بیان اینکه برگزاری جلسه تجلیل از یاوران اشتغال محرومین از اهمیت بسزایی برخوردار است که هر انسان علاقه‌مندی نسبت به کشور از حضور در این جلسه استقبال می‌کند، گفت: اقدام کمیته امداد امام خمینی (ره) در دستگیری از ضعیف‌ترین اقشار جامعه و ساماندهی آبرومندانه زندگی روزمره آنان کاری ارزشمند است، خوشبختانه در سال‌های اخیر تلاش این مجموعه در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش بوده است تا آن‌ها بتوانند برای اداره زندگی روی پای خود بایستند که این بسیار دلگرم کننده است.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به آمار ارائه شده از سوی مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص میزان اشتغالزایی و تعداد خانوار‌هایی که دیگر متکی به این مجموعه نیستند، اظهار داشت: هر کسی که در این مسیر قدمی برداشته کاری ملی و خداپسندانه انجام داده است که با ارزش‌های انسانی سازگار است.


  جهانگیری ادامه داد: اقدامات بانک‌های کشور تحت نظارت بانک مرکزی در کمک به اشتغال محرومین شایسته ستایش است و به همین دلیل این جلسه برای قدردانی از نظام بانکی کشور برگزار شده است.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه‌های مربوط به توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: در این بازدید‌ها شاهد بودم که مردان و زنانی با ارقام و تسهیلات کوچک چند میلیون تومانی زندگی خود را مرتب کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود بعضاً محصولاتشان را به کشور‌های دیگر صادر می‌کردند که موضوعی ارزشمند است، بنده به سهم خود قدردان همه کسانی هستم که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

  جهانگیری در ادامه از بختیاری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان شخصیتی باصفا، دلسوز و علاقه‌مند به پیشرفت کار و امور یاد کرد و گفت: راهکار‌ها و تلاش ایشان برای ساماندهی وضعیت ایتام موضوعی مهم است که باید همه کسانی که پیشنهاد همکاری در این امور را دریافت می‌کنند از آن استقبال کنند چرا که خداوند در قرآن کریم بار‌ها به مسأله ایتام و حقوق آنان اشاره کرده است. هر حرکتی در این زمینه کاری ماندگار است، کمک به کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و مسکن محرومین از این قبیل کار‌ها است که باید تداوم یابد.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به حرکت و رونق اقتصادی در اوایل سال ۱۳۹۶ و اقدامات دولت برای اشتغالزایی گفت: در آن مقطع فکر می‌کردیم که می‌توانیم در کوتاه مدت شرایطی ایجاد کنیم که هیچ کس شب سر گرسنه به بالین نگذارد. اختصاص ردیفی خاص برای کمک به افرادی که دریافتی آن‌ها از کمیته امداد کمتر بود از این قبیل اقدامات بود. مطمئن بودیم به زودی چهره خشن فقر به ویژه فقر مطلق از کشور رخت برخواهد بست، اما اتفاقاتی در سال ۱۳۹۷ رخ داد که به بسیاری از آرزو‌های ما برای کشور آسیب وارد کرد که یکی از آن‌ها همین موضوع بود.

  جهانگیری گفت: برای انسان، اسلام و جمهوری اسلامی حتماً بسیار رنج آور است که بدانیم در این کشور عده‌ای به درجه‌ای از فقر رسیده اند که زندگی روزمره آن‌ها به سختی تأمین می‌شود.

  معاون اول رئیس جمهوری نقش بانک مرکزی در سیاست‌های پولی، مالی و ارزی به ویژه اقتصاد کشور را یادآور شد و گفت: بانک مرکزی یکی از نهاد‌هایی است که نه یک روز حتی یک ساعت و یک لحظه نمی‌تواند بدون مسئول باقی بماند چرا که هر تصمیمی در این جا اتخاذ شود در همه شئونات کشور اثر می‌گذارد. بانک مرکزی در حوزه اجرایی هم نقش بسزایی دارد از واگذاری ارز به متقاضیان تا امور دیگر، به همین دلیل وقتی رییس سابق بانک مرکزی در دورانی مجبور به اشتغال به کار دیگری شد این دغدغه ایجاد شد که چه کسی می‌تواند به جای وی در بانک مرکزی سکان امور را بر عهده بگیرد.

  جهانگیری ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر همتی رییس سابق بانک مرکزی گفت: این دغدغه ایجاد شده بود که برای این دوره کوتاه مدت چه کسی حاضر است مسئولیت کار را قبول کند، حتی بنده هنگامی که می‌خواستم با دکتر کمیجانی در این خصوص صحبت کنم دچار تردید بودم وی، اما با دلسوزی نسبت به کشور و مسائل آن فداکارانه برای این دوره کوتاه مسئولیت به عهده گرفتند و در این خصوص هیچ انگیزه دیگری نداشتند و حتماً در دولت آتی نیز در هر جایی که حضور داشته باشد فداکارانه تلاش خواهند کرد.

  معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: باید همه ارکان دولت برای پیشبرد امور در چند روز پایانی دولت کمک نماییم چرا که یک تصمیم در یک روز می‌تواند برای سال‌ها در اقتصاد کشور تأثیرات مثبت یا منفی داشته باشد و بانک مرکزی یکی از بخش‌هایی است که تصمیمات آن در اقتصاد کشور آثار زیادی دارد.

  جهانگیری با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران خاطرنشان کرد: آمریکا توطئه بدی علیه اقتصاد کشور آغاز کرد و همچنان همانند فردی هستیم که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته و زخم بسیاری به جان بخریم، اما نگوییم که چه اتفاقی افتاده است چرا که در تقابل با آمریکا هستیم و باید کاری کنیم که آمریکا بفهمد این روش در برابر ملت ایران ناموفق بوده است و نمی‌توان این گونه با ملت متمدن و بافرهنگ ایران مقابله کرد.

  معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه باید به گونه‌ای اقدام می‌کردیم که موجب خوشحالی آمریکایی‌ها و یأس مردم در داخل نشود، افزود: علاوه بر این مسائل نباید به مردم دروغ می‌گفتیم و البته مسائل را در زمان و فرصتی که شرایط مهیا باشد مطرح خواهیم کرد که در سه سال گذشته چه بر سر اقتصاد ایران آمد و آمریکا با تمام ظرفیت ایستاده بود تا اقتصاد ایران را از هم بپاشد.

  جهانگیری با اشاره به اینکه حداقل ۳۰ درصد بودجه ریالی و بیش از ۶۰ درصد درآمد ارزی متکی به نفت است، تأکید کرد: آمریکا ایستاد تا نفت را از اقتصاد ایران حذف کند و به دنبال این بودند که با تحریم نفت، سیستم بانکی و کشتیرانی، اقتصاد ایران را از هم بپاشانند که مردم ایران در سختی و فشار قرار گرفتند، اما اقتصاد ایران از هم نپاشید.


  معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: در پایان سال ۹۸ حرکت اقتصاد کشور رو به رشد شد و توانستیم با تحریم‌ها بجنگیم تا جایی که در ابتدای سال ۹۹ فکر می‌کردیم که کشور وارد مرحله جدیدی شده است، اما زندگی مردم و اقتصاد کشور وارد مبارزه دیگری به نام مبارزه با ویروس کرونا شد.

  جهانگیری تصریح کرد: صادرات غیرنفتی پس از تحریم‌های آمریکا علیه بخش نفت ایران چرخه اقتصاد کشور را به حرکت در می‌آورد، اما پس از شیوع کرونا و در ابتدای سال ۹۹ نتوانستیم حتی به کشور‌های همسایه همانند عراق، ترکیه و افغانستان که نقطه اصلی صادرات و واردات بودند همانند گذشته کالا وارد یا صادر کنیم و مرز‌های زمینی بسته شدند دولت تلاش کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کشور‌های همسایه را متقاعد برای واردات و یا صادرات کالا نماید.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال ۹۹ در اثر شیوع کرونا یک میلیون و ۴۰۰ هزار شغل در کشور از بین رفت ادامه داد: با شروع کرونا شرایط ویژه‌ای در کشور به وجود آمد که اثر عمیقی بر اقتصاد، نرخ اشتغال و سرمایه گذاری داشت و از این منظر سال ۹۹ سالی ویژه است و تمام اقتصاددانان سیاسی باید از این منظر به سال ۹۹ به خوبی بپردازند و عوامل را بررسی کنند تا ارزیابی دقیقی در این خصوص در زمینه اقتصاد کشور انجام شود.

  جهانگیری با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ با بحران خشکسالی روبه رو شده ایم، ادامه داد: از سال ۹۴ گندم وارد نمی‌کردیم که بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا به دنبال این بودیم تا ذخایر کشور را اضافه نماییم، اما برای سال جاری باید حداقل شش میلیون تن گندم وارد کنیم چرا که تولید داخلی کاهش یافته است و کشور‌های جهان نیز به دلیل شیوع کرونا و ترس از کم شدن کالا‌ها در کشورشان بر روی صدور کالا‌های اساسی محدودیت‌هایی ایجاد کرده اند. این در حالی است که ما نیاز به واردات داریم چرا که زندگی مردم سخت و کیک اقتصاد کشور کوچک شده است.

  معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه طبق گزارش بانک مرکزی در دهه ۹۰ شمسی رشد اقتصادی در کشور تقریباً صفر بوده است، ادامه داد: مردم باید از اقتصاد کشور به یک میزان بهره مند می‌شدند که به طبقه متوسط و ضعیف جامعه فشار‌های جدی وارد آمده است و این در حالی است که سرمایه گذاری در کشور نیز در طی یک دهه منفی شده و در زمینه انباشت سرمایه نیز هشدار‌هایی وجود دارد.

  جهانگیری با تأکید بر اینکه با تمام وجود دعا می‌کنم خداوند به حجت الاسلام والمسلمین رییسی و تیم وی در دولت کمک کند تا کشور را از این شرایط سخت عبور دهند افزود: دولت جدید به زودی کار را برعهده می‌گیرد که می‌تواند با نیرو‌های جدید، تازه نفس و ابتکارات نو و انگیزه بالا وارد شود و امور کشور را به پیش ببرد.

  جهانگیری همچنین با بیان اینکه رفع و خنثی سازی تحریم‌ها دو سیاست دولت در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: در خنثی سازی تحریم‌ها به دنبال این بودیم که آثار تحریم‌ها بر اقتصاد کشور را پیدا کنیم و با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اتخاذ سیاست‌های پولی و مالی متناسب آثار تحریم بر کشور خنثی شود.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به ناترازی در بودجه در سال‌های اخیر و همچنین افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در دولت دوازدهم تصریح کرد: افزایش حقوق به معنای افزایش حجم بودجه است که در نتیجه به ناترازی در بودجه دامن زده می‌شود که می‌تواند آثار اقتصادی خاص خود را در کشور داشته باشد و باید تصمیماتی اتخاذ می‌کردیم که نتایج و پیامد‌ها به حداقل برسد.

  جهانگیری با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌توانست ده‌ها پیامد منفی برای اقتصاد کشور داشته باشد، ادامه داد: افتخار عده‌ای در کشور این بود که مدافع بازار آزاد هستند و در شهریور سال ۹۲ و هنگام تحویل دولت سه نرخ ارز ۳۲۷۴ تومانی برای صادرات، نرخ ۲۴۷۷ تومانی برای بخشی از کالا‌ها و یک نرخ ارز آزاد برای بخش دیگری از اقتصاد کشور وجود داشت که در همان روز‌های نخست آغاز به کار دولت تدبیر و امید به دنبال این بودیم که این ارز را به ارز آزاد برسانیم، ولی باید در عین حال از زندگی مردم حفاظت می‌کردیم تا حداقل کالا‌ها به دست آن‌ها برسد.

  معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه گاهی حتی رسانه ملی مدافع این می‌شود که نان به قیمت ارزان به دست مردم می‌رسد و قیمت گندم بیش از این مقدار کنونی است ادامه داد: آیا الان می‌توان در کشور کسی را پیدا کرد که قیمت نان را چند درصد تغییر دهد؟ چرا که نان حداقلی است که در زندگی و سفره مردم قرار می‌گیرد.

  جهانگیری افزود: گندم از کشاورز به قیمت پنج هزار تومان خریداری می‌شود و بعد از حمل و نقل و تبدیل آن به آرد، قیمت آن به بیش از شش هزار تومان می‌رسد، اما به نانوا ۶۶۰ تومان داده می‌شود که مشخص است رانت بزرگی وجود دارد و از ترس رانت نمی‌توان نان را در این دوره گران کرد چرا که باید با اتخاذ تدابیری حداقل سفره مردم حفاظت شود.

  معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه در شرایط جنگ و صلح نمی‌توان یک سیاست را در کشور به پیش برد، ادامه داد: در جنگ نظامی دشمن صد موشک به خاک کشور شما پرتاب می‌کند که شما با پاسخ تنها یک موشک می‌توانید یک بازدارندگی در برابر حملات دشمن به وجود آورید، اما آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ملت ایران کاری کرد که نمی‌توانستیم همسایگان و کشور‌های دوست جمهوری اسلامی ایران را قانع کنیم که حتی پول بلوکه شده ما را پس بدهند و به صراحت اعلام می‌کردند که چنین امری امکان پذیر نیست چرا که آمریکا در همه جا حاضر است و برای کشور ما در صورت دادن پول مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کنند.


  جهانگیری افزود: فکر نمی‌کردیم حتی هند نیز از ایران نفت نخرد و مابه ازایی ندهد و حتی روسیه و برخی کشور‌های همسایه که برای استقلال کشور آن‌ها از خون فرزندان خود گذشتیم نیز چنین اقداماتی انجام دادند و ما در این جنگ اقتصادی تنها بودیم و مقابله به مثل نیز نکردیم و تنها می‌توانستیم تحریم‌ها را دور بزنیم، کالا‌ها را جابجا کنیم و با اتخاذ سیاست‌هایی پس از تحریم بانکی، پول خرید کالا‌ها را وارد کشور کنیم.

  معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه بار‌ها به بزرگان کشور گفته ام که هیچ کس مانند من تولید در کشور را به خوبی نمی‌شناسد، ادامه داد: من برای سال‌های متمادی مسئول تولید بودم، اما الان چه اتفاقی برای تولید کننده افتاده است که تنها می‌تواند یک میلیون دلار مواد اولیه وارد کند؟ وقتی در سال ۹۶ برای طرف خارجی ال سی باز می‌کردیم در حدود ده تا ۱۵ درصد این یک میلیون دلار پرداخت می‌شد و کالا به بندر ایران تحویل داده می‌شد که با نرخ ارز ۴۰۰۰ تومانی دلار در آن سال ۴۰۰ میلیون پرداخت می‌شد تا کالا وارد کشور شود، اما امروز همان تولید کننده برای ورود یک میلیون دلار مواد اولیه باید صددرصد و با نرخ ارز ۲۴ هزار تومانی و با ریسک بالا پرداخت کند که حتی گاهی نیز این نرخ صددرصدی تا ۴۰ درصد نیز به دلیل اینکه صرافی‌ها به دنبال اخذ ضمانتنامه هستند، افزایش می‌یابد.

  جهانگیری با بیان اینکه باید دست تولید کنندگان کشور را ببوسیم که در جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشور به کمک آمدند، تصریح کرد: هم نظام بانکی و هم مدیران دولت تدبیر و امید باید به دولت بعدی کمک نماییم چرا که در شرایط سختی کار را به دست می‌گیرند و مدیران دولت کنونی باید به عنوان مشورت به دولت بعدی برای غلبه بر مشکلات کمک نمایند.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه باید به گونه‌ای عمل کرد که رشد اقتصادی و سرمایه گذاری مثبت سال ۹۹ در سال جاری نیز ادامه یابد، افزود: نظام بانکی بیش از بخش‌های دیگر اقتصاد می‌تواند به پیشبرد اهداف اقتصادی دولت کمک نماید و نظام بانکی سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران هستند.

  جهانگیری با اشاره به اینکه اقتصاد ایران به نظام بانکی متکی است، ادامه داد: در سال ۹۲ و پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تصویب کردیم که بانک‌ها برای حمایت از تولید و طرح‌های اقتصادی به بخش‌های کوچک اقتصاد سرویس دهند، اما الان نمی‌توان یک طرح بزرگ در پتروشیمی، میادین مشترک نفت و گاز و فولاد پیدا کرد که بانک‌ها مشارکتی نداشته اند و بانک‌ها در سال‌های گذشته به خوبی در اقتصاد ایران حاضر بودند و نقش ایفا کردند.

  معاون اول رئیس جمهوری با قدردانی از نظام بانکی کشور به دلیل حضور موثر در نظام اقتصادی کشور ادامه داد: بانک‌ها علاوه بر اجرای طرح‌های بزرگ در طرح‌های کوچک به ویژه اشتغال زایی روستاییان و مددجویان کمیته امداد کمک بزرگی کردند تا جایی که در اشتغال روستایی با اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات، شاهد مهاجرت معکوس در کشور هستیم.

  جهانگیری تأمین ارز کالا‌های اساسی و مورد نیاز کشور را یکی از انتظارات اقتصاد کشور از بانک مرکزی دانست و ادامه داد: در شرایط حساس کنونی کشور، فراهم کردن ارز برای کالا‌های اساسی اهمیت بسیاری دارد و عده‌ای در کشور عصبانی هستند که چرا کالا‌ها در بنادر و گمرک کشور انبار شده است، باید به آنان اعلام کرد که اگر کالایی در گمرکات و بنادر کشور مانده این به معنای آن است که دولت و بخش خصوصی ایران در جهان از چنان درجه اعتباری برخوردار است که هنوز ارز آن کالا تأمین نشده است، اما طرف خارجی کالا را به بنادر ایران صادر کرده است.

  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه طبق گزارش وزیر راه و شهرسازی، چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا در بنادر کشور وجود دارد، ادامه داد: عده‌ای در کشور به ذخیره ذرت در بنادر کشور نگاه نمی‌کنند و به ذخایر خارج از بنادر توجه می‌کنند که طبق اعلام بانک مرکزی، ارز این کالا‌ها تأمین می‌شود و برخی وارد کنندگان اعتماد کردند و با طرف خارجی توافق کردند و کالا وارد کشور شده است و این مقدار ذخایر کالا در بنادر ایران می‌تواند برای دولت آینده به عنوان یک ذخیره مطمئن باشد تا در زمینه تأمین کالا‌های اساسی دغدغه‌ای نداشته باشد.


  جهانگیری با بیان اینکه امروز حجم ذخایر اسکناس و طلای بانک مرکزی در تاریخ ایران بی سابقه است، تأکید کرد: دولت آینده بی سابقه‌ترین مجموع ذخایر ارزی و طلای کشور را دارد و در دولت تدبیر و امید به این موضوع توجه داشتیم تا همواره ذخایر در کشور افزایش یابد تا در روز مبادا با استفاده از اسکناس و ارز، دارو وارد کشور نماییم و دست کشور در این زمینه خالی نباشد.

  در این مراسم کمیجانی رییس کل بانک مرکزی نیز با تأکید بر اینکه نظام بانکی کشور همواره در زمینه اشتغالزایی و محرومیت زدایی حضور موثری داشته است، گفت: باید از همکاری بانک‌ها در تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور قدردانی کنیم تا جایی که تسهیلات پرداختی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، ۶۳ درصد افزایش داشته است.

  بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی نیز با تقدیر از عملکرد بانک‌های عامل کشور در کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: نظام بانکی مصداق واقعی یاوران اشتغال در کشور هستند و باید همچنین از دولت تدبیر و امید و به ویژه معاون اول رییس جمهوری برای همکاری با کمیته امداد در زمینه کمک به اقشار ضعیف و محرومان کشور قدردانی کنیم.

  امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نیز در این مراسم با بیان اینکه بانک‌های کشور در زمینه اشتغالزایی همکاری نزدیکی با دولت داشته اند، ادمه داد: بانک‌ها در بین همه دستگاه‌های کشور که در زمینه اشتغالزایی فعال هستند، قوی ترین، مطمئن‌ترین و نتیجه بخش‌ترین اقدامات را انجام داده اند و همچنین با پیگیری‌های معاون اول رییس جمهوری و اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستاییان توانستیم در جهت حل مشکلات حاشیه نشینی شهر‌ها و اشتغالزایی روستاییان حرکت کنیم.

  در پایان این مراسم نیز از بانک‌های عامل کشور که در زمینه اشتغالزایی در کشور خدمات ارزشمندی داشته اند با حضور معاون اول رییس جمهوری تقدیر شد.

  مرتبط ها
  نظرات بینندگان
  نظرات شما
  تبلیغات سایت عصرامروز