دوشنبه 03 آبان 1400 - Mon 25 Oct 2021
 • بمب نقل و انتقالاتی استقلال منفجر شد/ستاره اقای گل لیگ ایتالیا به جمع ابی پوشان پیوست

 • دردسر تازه برای پرسپولیس و هوادران/لیست سیاه اخراجی های پرسپولیس لو رفت

 • درگیری دو بازیکن جنجالی استقلال در تمرین ابی پوشان/محرومیت ستاره ابی پوش قطعی شد

 • فیلم/ تو دهنی به مشتاقان حمله نظامی به ایران

 • تست تسلیحات جدید در رزمایش نیروی هوایی

 • قیمت انواع کارت حافظه در بازار

 • خانه تکانی به سبک مجیدی در ترکیب استقلال/ترکیب متفاوت مجیدی مقابل ذوب اهن لو رفت

 • شوک خبری در اردوگاه پرسپولیس/درگیری و اخراج جنجال انگیز سه بازیکن با یحیی

 • درگیری ستاره جنجالی ابی پوشان با مجیدی/خط قرمز مجیدی روی خرید بازیکن میلیاردی استقلال

 • سوپررایزخبری پرسپولیس برای هوادران/اغاز طوفان نقل و انتقالاتی سرخ پوشان تا چند روز اینده

 • درگیری و شورش در باشگاه پرسپولیس/پای کمیته انظباتی به میان امد ،محرومیت سنگین برای ستاره

 • خبرخوش باشگاه استقلال برای هوادران/هواداران در انتظار رونمایی از ستاره فرهاد مجیدی

 • درگیری ستاره جنجالی در تمرین سرخ پوشان با یحیی/ اخراج مدافع پرسپولیس از سوی یحیی

 • چرا موشک چینی‌ها واشنگتن را آشفته کرده

 • هوای پایتخت مطلوب است

 • دلیل جیغ بنفش اصلاح‌طلبان چیست؟

 • خبرشوکه کننده برای هواداران پرسپولیس/نیمکت نشینی دو ستاره جنجالی سرخ پوشان در دیدار حساس

 • اتش بازی استقلال و مجیدی به اسپانیا کشیده شد/فاتح دروازه‌ لیورپول و منچستر درچند قدمی ابی پوشن

 • سوپرایز خبری پرسپولیس رونمایی شد/خرید میلیاردی یحیی در باشگاه پرسپولیس

 • خبر غیر منتظره برای مجیدی و استقلال/پیشنهاد میلیاردی پرسپولیس به ستاره نقل و انتقالاتی استقلال

  • ویژه نامه
  |ف |
  | | | |
  کد خبر: 252330
  تاریخ انتشار: 19/تير/1400 - 11:42

  بیست و دومین شهردار تهران کیست؟

  کمتر از یک ماه دیگر فعالیت شورای ششم آغاز می‌شود قرار است به زودی بیست و دومین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی انتخاب شود و حالا منتخبین شورای ششم می‌‌گویند ممکن است تعدادی از مدیران ارشد شهرداری کنونی و قبلی جزو گزینه‌ها باشند.

  بیست و دومین شهردار تهران کیست؟

  به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت»به نقل از فارس، مراسم تحلیف شورای شهری‌ها به گفته محسن هاشمی 17 مرداد انجام خواهد شد و منتخبین شورای ششم به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. نخستین اولویت شورای شهری‌های جدید انتخاب شهردار برای پایتخت اعلام شده است و شمارش معکوس برای انتخاب سکان‌دار جدید بهشت شروع شده و به زودی جایگزین حناچی توسط منتخبین شورای ششم انتخاب می‌شود.


  21 منتخب شورای ششم شهر تهران برای انتخاب شهردار اخیراً جلسات مختلفی تشکیل داده تا در زمینه تعیین شاخص‌های شهردار جدید به توافق برسند.

  شهردار جدید مرد میدان و جهادی است
  سیداحمد علوی یکی از منتخبین شورای ششم شهر تهران درباره انتخاب شهردار برای پایتخت گفت: نمی‌خواهیم شرمنده مردم شویم شهردار جدید مرد میدان و جهادی است و ما نگاه سیاسی به این قضیه نداریم فردی که انتخاب می‌شود باید ترکیبی از تجربه و جوانی را با هم داشته باشد و انتخاب ما قطعا سختگیرانه خواهد بود و می‌خواهیم به بهترین نتیجه برسیم.

  شهردار آینده آشنا به مسائل شهری
  وی تأکید کرد: سعی ما در این است که شهردار آینده آشنا به مسائل شهری باشد قطعا اگر فردی انتخاب شود و به مسائل شهری اشراف نداشته باشد نمی‌تواند شهردار موفقی باشد و ما هم تصمیم نداریم فردی را انتخاب کنیم که کارنامه او نمره قبولی نگیرد.

  وی تأکید کرد: اگر شخصی از بدنه مدیریت شهری شاخص‌های مورد نظر را داشته باشد آن را انتخاب می‌کنیم شهر تهران با 9 میلیون جمعیت و پیچیدگی مسائل و تنوع خدمات مورد نیاز شهرداری را می‌خواهد که از همان روز اول سکان‌دار مسلط و مطلعی در حوزه‌های مختلف شهری باشد و انتخاب شهرداری که تجربه مدیریت شهری ندارد ممکن است موجب اتلاف زمان و سرمایه شود که قطعاً پذیرفتنی نخواهد بود. بنابراین شهردار جدید بی‌اطلاع از مسائل شهری نیست.

  تزریق شور و شوق به بدنه شهرداری انجام می‌گیرد
  وی تأکید کرد: شهرداری  و شورا را از خواب 4 ساله بیدار می‌کنیم و تزریق شور و شوق به بدنه شهرداری انجام می‌گیرد.

  انتخاب شهردار امروز نهایی می شود؟
  درباره این موضوع به سراغ ناصر امانی یکی دیگر از منتخبین  شورای ششم رفتیم وی در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: امروز ساعت 5 جلسه‌ای میان منتخبین برای معرفی گزینه‌های شهردار برگزار می‌شود اینکه قضیه انتخاب نهایی شود و منتخبین به نتیجه برسند بستگی به روند و اداره جلسه دارد امیدواریم موضوع نهایی شود.

  درخواست ارائه برنامه از برگزیدگان و منتخبین در دور اول
  وی گفت: منتخبین شورا هر کدام امروز لیستی را برای این موضوع اعلام می‌کنند و پس از آن ما از اسامی معرفی شده رزومه می‌گیریم و با معیارهای اصلی تطبیق می‌دهیم و در صورتی که تطبیق با معیارهای ما داشته باشد از آنها طی 10 روز از آنها برنامه می‌خواهیم.

  منتخب شورای ششم ادامه داد: افرادی که به مرحله دوم راه یابند در جلسه شورا باید برنامه ارائه دهند و اگر بیشترین نظر منتخبین را جذب کنند مورد ارزیابی دقیق‌تر قرار می‌گیرند.

  تعدادی از مدیران ارشد شهرداری کنونی و قبلی در میان گزینه ها
  وی در پاسخ به این پرسش که آیا شهردار آینده تهران از بدنه شهرداری یا خارج از آن است گفت: ممکن است در میان گزینه‌هایی که منتخبین اعلام می‌کنند تعدادی از مدیران ارشد شهرداری کنونی و قبلی باشند.

  گزینه محتمل شهردار تهران؟
  وی در پاسخ به این پرسش که در رسانه‌ها و فضای مجازی گزینه محتملی به عنوان یکی از گزینه‌های جدی شهردار تهران مطرح شده نظر شما در این زمینه چیست؟ گفت: به هر حال ایشان در رسانه‌ها و فضای مجازی به عنوان گزینه جدی مطرح شده و باید ببینیم اقبال منتخبین نسبت به این گزینه چیست.

  9 ویژگی شهردار جدید تهران
  سوده نجفی یکی دیگر از منتخبین شورای ششم شهر تهران درباره ویژگی‌های شهردار پایتخت گفت: روحیه جهاد ی، انقلابی، پاکدستی، تحول‌گرایی، توجه به کارگیری جوانان در شهرداری، کارنامه مدیریت قوی در گذشته، تعامل با نهادهای فرادستی، روحیه مردمی، توجه به رویکرد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در تهران از شاخص‌های اصلی شهردار پایتخت است.

  وی گفت: هنوز به صورت مصداقی فرد خاصی به عنوان شهردار اعلام نشده ولی هر کدام از اعضا امروز سه تا 4 گزینه را به عنوان شهردار اعلام می‌کنند و منتخبین به آنها نمره می‌دهند و پس از ارزیابی سرانجام شهردار پایتخت اعلام می‌شود.

  شهردار جدید از بدنه شهرداری برای انتصابات استفاده می‌کنند
  نجفی تصریح کرد: مدیریت شهری کنونی و شورای پنجمی‌ها افراد زیادی را از خارج بدنه شهرداری برای پست‌ها و ادارات مختلف برگزیدند و همین موضوع سبب آسیب به شهردار و شهر شد ما سعی می‌کنیم شهرداری را انتخاب کنیم که رویکرد انتخاب ا فرادی در بدنه شهرداری به ویژه از جوانان باشد تا با شهر آشنا و بتواند گره‌ای از مشکلات را برطرف کند.

  انتخاب شهردار به صورت آزاد و مستقل
  مهدی چمران منتخب شورای ششم نیز در این زمینه گفت: اعضای شورای شهر به صورت مستقل و آزاد شهردار انتخاب می‌کنند همانطور که در قانون به آن اشاره شده است.

  وی افزود: فشاری برای شهردار تهران ندیدم به همین دلیل بحث فشار برای شورای شهر برای انتخاب شهردار را قبول ندارم.

  مشارکت شهروندان در انتخاب شهردار
  منتخبان مردم در ششمین دوره انتخابات شورای شهر اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند شهروندان می‌توانند از طریق سایت شورای ائتلاف در انتخاب شهردار این کلانشهر مساعدت کنند و منتخبین پس از بررسی شرایط اولیه نامزدهای بالقوه با کمک شهروندان، شهردار را انتخاب خواهند کرد.

  حدود یک ماه دیگر منتخبین جدید شورای شهر تهران فعالیت خود را آغاز می‌کنند و شمارش معکوس برای انتخاب شهردار جدید پایتخت که بیست و دومین سکاندار شهرداری پس از انقلاب اسلامی محسوب می شود، نیز آغاز شده است حالا باید منتظر ماند و دید شهرداری که گفته می‌شود جهادی و مرد میدان است چه کسی خواهد بود و تهران چگونه از خواب 4 ساله بیدار خواهد شد.

  مرتبط ها
  نظرات بینندگان
  نظرات شما