سه شنبه 03 خرداد 1401 - Tue 24 May 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 279900
تاریخ انتشار: 23/دي/1400 - 09:59

از گروگان‌گیری برجامی تا پوست موز گذاشتن پیش پای دولت

دبیرکل حزب منحله مشارکت مدعی شد: ایران گروگان برجام است!

از گروگان‌گیری برجامی تا پوست موز گذاشتن پیش پای دولت

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ،«روزنامه کیهان» در ستون اخبار ویژه خود نوشت: محسن میردامادی، که سابقه نمایندگی در مجلس ششم و بازداشت در فتنه ۸۸ را در کارنامه خود دارد، در مصاحبه با کانال حزب اتحاد ملت گفته است: واقعیت امروز روابط خارجی این است که سیاست خارجی ایران در حال حاضر گروگان برجام است. تا تکلیف‌مان را با برجام روشن نکنیم، در خیلی از موارد، سیاست خارجی‌مان هم خیلی قابل تبیین و ترسیم نخواهد بود. به این معنی که طرف‌های مقابل ما با توجه به اینکه آیا برجام به نتیجه می‌رسد یا نمی‌رسد، برای خودشان روابط متفاوتی با ایران تعریف می‌کنند.

او با بیان اینکه دولت باید تلاش کند رضایت مردم را به دست آورد، می‌افزاید: اگر بخواهند این کار را بکنند باید معیشت مردم را درست کنند. مهم‌ترین مسئله رضایت یا عدم رضایت‌ مردم، فعلا در معیشت‌شان است. معیشت آنها که می‌گوییم اعم از درآمد، اشتغال، کاهش تورم و امثال این مسائل را دربر می‌گیرد. اگر بخواهند این را حل کنند، لازمه‌اش این است که برجام به نتیجه برسد. حالا هرچقدر دولت بگوید ما اقتصاد را به برجام گره نمی‌زنیم، اینکه اقتصاد را به برجام گره بزنند یا نزنند دست کسی نیست، اقتصاد با برجام یکی شده است.

این اظهارات در حالی است که شرطی ‌سازی اقتصاد با مذاکرات و برجام ظرف هشت ساله گذشته، نه تنها موجب بهبود شرایط اقتصادی نشد بلکه باعث شد رتبه ایران در رتبه‌بندی اقتصاد جهانی شش پله پسرفت داشته باشد و با وجود تعطیلی بخش اعظم برنامه هسته‌ای، حجم تحریم‌ها نیز دو برابر شود!

سخنان میردامادی در حالی است که عباس عبدی دیگر عضو حزب منحله اخیرا در توئیتی تصریح کرده بود حذف یا تداوم ارز 4200 تومانی [تصمیم غلط دولت روحانی] در هر صورت به عنوان پوست موز، پیش پای دولت رئیسی است(!)

تلاش برای گروگان و ناچار نشان دادن کشور در برابر سوءتدبیرهای دولت روحانی و زیاده‌خواهی‌های دشمنان در مذاکرات، اگر چه جفای افراطیون مدعی اصلاحات را نشان می‌دهد، اما به مراد مطلوب آنها نخواهد رسید. چرا که ریل دولت و دیپلماسی تغییرات اساسی کرده است.

نظرات بینندگان
نظرات شما