پنجشنبه 30 دي 1400 - Thu 20 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 278279
تاریخ انتشار: 12/دي/1400 - 17:51
گردان‌های سید الشهداء:

هیچ نشانه‌ای از خروج آمریکا از عراق نیست

گردان‌های سید الشهداء در عراق اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای از خروج آمریکا از این کشور وجود ندارد.

هیچ نشانه‌ای از خروج آمریکا از عراق نیست

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری المعلومه، کاظم الفرطوسی، سخنگوی گردان‌های سید الشهدای عراق در سخنانی اعلام خروج آمریکا از عراق را "توهمات و خطای دید" خواند و اظهار کرد: این غم انگیز است که دولت عراق تبدیل به یک واسطه بین نیروهای اشغالگر و مردمش شده باشد در حالیکه باید در اخراج آن نیروها از عراق تلاش کند.

وی افزود: همه درباره شیوه و نحوه خروج نیروهای آمریکا از عراق سوال می‌کنند و این درحالی است که هیچ بیانیه‌ رسمی از سوی آمریکا در این باره صادر نشده است تا مردم نسبت به این موضوع مطمئن شوند.

الفرطوسی گفت که ابقای نیروهای آمریکا در عراق با هر عنوان و اصطلاحی غیر قابل قبول است.

وی همچنین تاکید کرد که اطلاعات آمریکا هیچ‌گونه کمکی به عراق در تمامی زمینه‌ها نخواهد کرد.

وی سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به واشنگتن را، شوی انتخاباتی توصیف کرد و گفت که هیچ گونه صحبتی درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق در جریان آن سفر انجام نشده است.

الفرطوسی ادامه داد: گزینه‌های گروه‌های مقاومت برای پاسخ به آمریکایی‌ها همچنان باز است و ما درباره حاکمیت و تمامیت ارضی عراق مذاکره نمی‌کنیم و به احترام اعیاد و برادران مسیحی‌مان، حملات علیه اشغالگران را به تعویق انداخته‌ایم.

وی با تاکید بر حاکمیت و تمامیت ارضی عراق، خاطرنشان کرد که از این پس نیروهای آمریکایی با حملات گروه‌های مقاومت روبه‌رو خواهند شد.

نظرات بینندگان
نظرات شما