شنبه 02 بهمن 1400 - Sat 22 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 278263
تاریخ انتشار: 12/دي/1400 - 16:00

توصیه سردار سلیمانی به ضرغامی چه بود؟

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی به ذکر خاطره ای از ایشان پرداخت.

توصیه سردار سلیمانی به ضرغامی چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از فارس، گردشگری و صنایع دستی خبرگزاری فارس، امروز مراسم بزرگداشت سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  با عنوان «میراث فاطمی» با همکاری مرکز بسیج وزارت میراث فرهنگی و با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشگری در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مراسم ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: من به دلیل ارتباطی که با شهید حاج قاسم سلیمانی  داشتم درس های زیادی از ایشان گرفتم.

وی افزود: برکت حاج قاسم با همه فضایل و خصایصی که داشت در یک کلام خلاصه می شد و آن این بود که جمال و‌جلال سردار، ولایت مداری اش بود.

ضرغامی با ذکر خاطره ای از سردار سلیمانی گفت: روزی جلسه ای مهم و نسبتاً چالشی در محضر رهبر انقلاب داشتیم، حدوداً هفت، هشت نفر بودیم و زمانی که جلسه تمام شد ادامه بحث را در بیرون از بیت رهبری با سردار سلیمانی ادامه دادم.

وی افزود: نمی‌دانم بحث به کجا رسید که من به ایشان گفتم کار در صدا و سیما در راستای اخذ رضایت مردم بر خلاف حوزه نظامی بسیار سخت است.

ایشان به من توصیه کرد و گفت: «من تجربه ای دارم و آن این است که هرجا گیر کردی و نمی دانستی کدام رفتار درست است نگاه کن ببین مقام معظم رهبری چه می گویند، هرچه نگاه ایشان بود همان کار را انجام بده که هم برای دنیا و هم آخرتت مفید است.»

ضرغامی تصریح کرد: این چیزی نبود که من ندانم اما برکتی در صحبت سردار سلیمانی بود که راه را برای من روشن کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: ولایت، یک مقام فوق زمینی است و‌حاج قاسم خودش را مطیع و سرباز رهبر انقلاب می دانست و اگر در وصیت نامه اش عنوان کرده که مقام معظم رهبری تنها هستند منظورش این بود منِ ضرغامی کاری که باید را انجام نمی دهم.

سردار سلیمانی یک مطیع و سرباز واقعی بود نه  کسانی که کاسب کارانه  خود را مطیع نشان می دهند.

ضرغامی گفت: خیلی اوقات من در مورد یک سری کارها از رهبر انقلاب سوال می کردم ایشان در پاسخم سکوت می‌کردند، معنی این سکوت این بود که من تو را برای تصمیم گیریی گذاشتم نه اینکه سر کوچک ترین کاری از من کسب تکلیف کنی!
وی با بیان اینکه مدیریت سردار سلیمانی بهترین مدل مدیریتی بود، گفت: دشمن فکر‌می کرد اگر جشم حاج قاسم را بگیرد همه چیز حل می شود اما امروز او تبدیل به یک اسطوره شده و ما  امیدواریم این مدل مدیریتی به همه جا سرایت کند.

وی در پایان گفت: بزرگترین رفراندوم تاریخ بشر تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی بود.
در پایان این مراسم از خانواده شهدای منطقه ۱۶ تقدیر شد.

نظرات بینندگان
نظرات شما