سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 277836
تاریخ انتشار: 09/دي/1400 - 12:19

ماموریت قوه قضائیه در رابطه با پرونده پتروشیمی

رئیس کل دادگستری گلستان از ابلاغ دستورات جامع رئیس قوه قضائیه برای پیگیری پرونده پتروشیمی خبر داد.

ماموریت قوه قضائیه در رابطه با پرونده پتروشیمی

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل ازمیزان  رئیس کل دادگستری گلستان از ابلاغ دستورات جامع رئیس قوه قضائیه برای پیگیری پرونده پتروشیمی خبر داد.

حیدر آسیابی گفت: در این ابلاغیه به رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان مأموریت ویژه برای نظارت و پیگیری حل مشکل پتروشیمی استان داده شده است.

آسیابی افزود: به دستور اکید رئیس قوه باید تمام هدف و اقدامات ما متمرکز بر رفع موانع حقوقی و همچنین راه اندازی پتروشیمی باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به همین منظور، امروز در بازدید میدانی از محل ساخت پتروشیمی، میزان پیشرفت فیزیکی آن بررسی شد.

آسیابی افزود: بر اساس برآورد کارشناسان این طرح ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای راه اندازی فاز نخست آن به دست کم ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است. در جلسه‌های کارشناسی در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی و با دعوت از مسئولان شرکت پتروشیمی ایران و سایر متولیان امر، وضعیت پروژه، اعتبارات و سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای راه اندازی این طرح بررسی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: همزمان با رفع موانع حقوقی تلاش ما بر خروج پروژه از رکود طی دو ماه آینده و از سر گرفتن کارهای عمرانی است؛ تا در آینده نزدیک شاهد راه اندازی فاز نخست این پروژه باشیم و پس از آن با سرمایه‌گذاری لازم این پروژه به چرخه کامل تولید برسد.

راه اندازی پروژه پتروشیمی، یکی از درخواست‌های اصلی مردم استان در سفر رئیس قوه قضائیه به گلستان بود.

کلنگ ساخت پتروشیمی گلستان سال ۸۴ به زمین زده شد و قرار بود ۴ ساله به بهره برداری برسد؛ ۹۷ هزار گلستانی، سهامدار این طرح هستند.

مرتبط ها
نظرات بینندگان
نظرات شما