سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 277205
تاریخ انتشار: 05/دي/1400 - 14:38

آخرین آمار کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته با ابتلای بیش از ۴۰ هزار آمریکایی به ویروس کرونا، شمار مبتلایان این کشور به ۵۳ میلیون و ۲۶ هزار نفر رسید.

آخرین آمار کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت»  بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۷۹ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۴۸۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۵۴۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۵۰ میلیون و ۸۶ هزار و ۳۳۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۰ هزار و ۴۵۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۳ میلیون و ۲۶ هزار و ۷۶۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۳۷ هزار و ۷۷۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶ هزار و ۶۸۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۸۰۲ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۷۹ هزار و ۶۸۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳ هزار و ۸۸۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۲۶ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۱۸ هزار و ۴۵۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۱ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۲۹۲، ۱۰ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۲۹۹، ۹ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۸۶، ۹ میلیون و ۸۸ هزار و ۳۷۱ و ۶ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۴۷۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۰۵ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۱ میلیون و ۱ هزار و ۱۸۴، ۳۴ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۵۴ و ۲۱ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , آمریکا ,

 

نظرات بینندگان
نظرات شما