شنبه 02 بهمن 1400 - Sat 22 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276856
تاریخ انتشار: 02/دي/1400 - 12:05

۳ سناریو آمریکا درباره ایران

مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به فلسطین اشغالی سفر کرده در دیدار با مقام‌های رژیم صهیونیستی ۳ سناریو درباره مذاکرات وین تشریح کرده است.

 ۳ سناریو آمریکا درباره ایران

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از فارس، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به فلسطین اشغالی سفر کرده در دیدار با مقام‌های رژیم صهیونیستی ۳ سناریو درباره مذاکرات وین تشریح کرده است.

 پایگاه «آکسیوس» در مطلبی به نقل از چهار مقام ارشد رژیم صهیونیستی روایتی از دیدار میان «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتای صهیونیست خود ارائه کرده است.

مقام‌های صهیونیستی مورد استناد آکسیوس مدعی شده‌اند که آن‌ها بعد از اتمام نشست راهبردی مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی اطمینان داشته‌اند که آمریکا آماده است در صورت لزوم مواضع سخت‌گیرانه‌تری علیه ایران اتحاذ کند و مواضع اسرائیل را در نظر خواهد گرفت.

گزارش آکسیوس در شرایطی منتشر شده که رسانه‌های غربی در روز‌های گذشته با انتشار گزارش‌های جهت‌دار و فضاسازی‌های روان‌شناختی تلاش کرده‌اند فضای مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین را تحت تأثیر قرار دهند.

آکسیوس به نقل از دو مقام صهیونیست ادعا کرده جیک سالیوان در جلسه با مقام‌های اسرائیلی سه سناریو را در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده است:

۱- حصول توافق طی هفته‌ای گذشته در خصوص برجام که سالیوان درباره قابل دستیابی بودن آن تردید ابراز کرده؛

۲- دستیابی به یک توافق موقت «توقف در برابر توقف» با هدف جلوگیری از پیشرفت سریع برنامه هسته‌ای ایران؛

۳- عدم دستیابی به توافق که با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و فشار‌های تازه همراه خواهد بود.

نظرات بینندگان
نظرات شما