پنجشنبه 30 دي 1400 - Thu 20 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276735
تاریخ انتشار: 01/دي/1400 - 14:03

آخرین آمار کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از ۵۸۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۴ هزار و ۳۷۳ نفر جان خود را از دست دادند.

آخرین آمار کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۷۶ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۷۶۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۴۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۴۸ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۳۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۸۱ هزار و ۲۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۲ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۴۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۳۰ هزار و ۹۹۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶ هزار و ۳۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۴۸۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۸ هزار و ۳۲۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳ هزار و ۶۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۷۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۷ هزار و ۹۹۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۱ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۱۴۳، ۱۰ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۷۱۹، ۹ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۴۰، ۸ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۷۵۶ و ۶ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۹۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۸۲ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۰ میلیون و ۸۰ هزار و ۲۳۲، ۳۴ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۶۶ و ۲۱ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

 

نظرات بینندگان
نظرات شما