پنجشنبه 30 دي 1400 - Thu 20 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276709
تاریخ انتشار: 01/دي/1400 - 10:28

جدیدترین آمار قربانیان کرونا در جهان

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۲۷۶ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۵۴۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۸۵ هزار و ۳۵۱ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۸ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۸۱۹ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

 جدیدترین آمار قربانیان کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۲.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۰ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۷ هزار و هند با بیش از ۴۷۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۲,۲۵۳,۸۴۸ ۸۳۰,۹۹۰
۲ هند ۳۴,۷۵۸,۴۸۱ ۴۷۸,۳۲۵
۳ برزیل ۲۲,۲۱۹,۴۷۷ ۶۱۷,۹۹۱
۴ انگلیس ۱۱,۵۴۲,۱۴۳ ۱۴۷,۴۳۳
۵ روسیه ۱۰,۲۶۷,۷۱۹ ۲۹۹,۲۴۹
۶ ترکیه ۹,۲۰۹,۷۴۰ ۸۰,۷۷۸
۷ فرانسه ۸,۷۱۳,۷۵۶ ۱۲۱,۹۴۶
۸ آلمان ۶,۸۶۹,۴۹۵ ۱۰۹,۷۵۹
۹ ایران ۶,۱۷۵,۷۸۲ ۱۳۱,۱۶۷
۱۰ اسپانیا ۵,۵۸۵,۰۵۴ ۸۸,۸۸۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۹۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۱۴۳ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۸۲ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۱۶۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

نظرات بینندگان
نظرات شما