شنبه 02 بهمن 1400 - Sat 22 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276680
تاریخ انتشار: 30/آذر/1400 - 17:46
تامین ارز دارو؛

کمبودهای دارویی کاهش می‌یابد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و با دستور رئیس جمهور، ارزی که برای دارو نیاز بود تامین شد، همچنین باتوجه به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال قبل کمتر است.

کمبودهای دارویی کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از تسنیم؛ بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به برخی از اظهارات مطروحه درخصوص کمبود بی‌سابقه دارو در کشور، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین کارهای روزانه ما در سازمان غذا و دارو پایش و کنترل کمبودهای دارویی در کشور است و جلسات متعددی در این خصوص برگزار و وزیر بهداشت دستورات لازم را صادر می‌کند.

دارایی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و با دستور رئیس جمهور، ارزی که برای دارو نیاز بود تامین شد، همچنین با توجه به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال گذشته بسیار کمتر است. البته تلاش می‌کنیم این کمبودها به خصوص داروی بیماران خاص را به حداقل برسانیم.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حال حاضر ما برای یک ماه ۴۰ تا ۵۰ کمبود دارو داریم به این معنا که ظرفیت آنها برای یک ماه است و باید داروی مورد نیاز را تامین کنیم بنابراین اولویت خود را در تامین این داروها می‌گذاریم.

وی عنوان کرد: همه اقدامات لازم انجام شده تا کمبودهای دارویی را برای دی و بهمن ماه به حداقل برسانیم و امیدواریم حمایت‌ها ادامه داشته باشد تا آخر سال بتوانیم کمبودها را کنترل کنیم.

دارایی خاطرنشان کرد: در سراسر دنیا هم در اقلامی حدود ۴۰ تا ۵۰ دارو کمبود وجود دارد که به عوامل متعددی همچون تامین‌کننده، مواد اولیه و موارد این‌چنینی مربوط می‌شود. ما هم بحث‌های ارزی و انتقال ارز را داریم اما جای نگرانی نیست.

نظرات بینندگان
نظرات شما