سه شنبه 28 دي 1400 - Tue 18 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 276470
تاریخ انتشار: 29/آذر/1400 - 11:24

هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه‌های حساس مراقب باشند

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

 هوای تهران باز هم آلوده؛ گروه‌های حساس مراقب باشند

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از ایسنا، با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز (۲۹ آذر) با افزایش ترافیک صبحگاهی و سکون جو، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح امروز (۲۹ آذر ماه) هم‌زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده‌ی ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش باران تا اواخر وقت دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

با کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (۳۰ آذر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی برمیزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

در طول روز به‌تدریج تندی باد افزایش پیدا می‌کند و پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه‌شنبه (۳۰ آذرماه) ادامه خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۵ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

نظرات بینندگان
نظرات شما