شنبه 02 بهمن 1400 - Sat 22 Jan 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 275983
تاریخ انتشار: 26/آذر/1400 - 10:11

سامانه بارشی در راه است‌

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا سامانه بارشی نیمه غربی کشور را در بر گرفته و در استان‌های واقع در غرب، شمال غرب و جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات سبب بارش برف می‌شود.

 سامانه بارشی در راه است‌

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، به نقل از فارس ؛ آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ بعد ازظهر ا‌مروز سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده است که سبب بارش پراکنده در برخی نقاط استان‌ آذربایجان غربی می‌شود.

وی افزود: روز آینده سامانه بارشی نیمه غربی کشور را در بر گرفته و در استان‌های واقع در غرب، شمال غرب و جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز شنبه 27 آذر در غرب و جنوب غرب کشور، برخی نقاط مرکز کشور، ارتفاعات البرز، ارتفاعات زاگرس و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال تهران، البرز، قزوین و زنجان بارش باران، وزش باد شدید موقت و رعدوبرق ادامه دارد و در گیلان و مازندان و برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت، این شرایط جوی روز یکشنبه 28 آذر در استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب استان مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: روز دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور و دامنه جنوبی البرز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی گفت: شدت بارش‌ها از شنبه تا دوشنبه هفته آینده در استان‌های چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، شمال کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شمال و شرق خوزستان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا آلودگی هوا در برخی شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور ادامه دارد.

ضیائیان ادامه داد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و کرمان و زاهدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا در 6 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود درباره وضعیت هوای پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری به تدریج همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 10 و 3 درجه خواهد بود.

نظرات بینندگان
نظرات شما