سه شنبه 03 خرداد 1401 - Tue 24 May 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 270113
تاریخ انتشار: 17/آبان/1400 - 17:57
امیر الهامی:

سامانه‌های بومی ۱۵ خرداد و مرصاد، اقتدار کشورمان را به همگان ثابت کرد

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه‌های بومی ۱۵ خرداد و مرصاد در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش هدف از پیش تعیین شده را با موفقیت مورد اصابت قرار داده است.

سامانه‌های بومی ۱۵ خرداد و مرصاد، اقتدار کشورمان را به همگان ثابت کرد

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» ، امیر سرتیپ علیرضا الهامی در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش با اشاره به عملکرد موفق سامانه‌های پدافندی ۱۵ خرداد و مرصاد، گفت: ما پیش بینی می‌کردیم که وقتی پای دانش، غیرت و تجربه ایرانی در میان باشد، جز موفقیت نتیجه دیگری حاصل نمی‌شود.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش بیان کرد: به لطف خدا سامانه‌های بومی ۱۵ خرداد و مرصاد که نتیجه تجربه صد در صد ایرانی بود، توانستند در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش در بهترین شرایط ممکن هدف از پیش تعیین شده را با موفقیت مورد اصابت قرار داده و بار دیگر قدرت و توانمندی و دانش و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به همگان ثابت کردند.

جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به مشارکت گسترده پهپادهای ارتش در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، تأکید کرد: طی روزهای قبل و در جریان برگزاری این رزمایش، انواع مختلفی از پهپادها با بردهای کوتاه و بلند و ماموریت‌های مختلف از جمله شناسایی و جمع آوری اطلاعات و همچنین ارزیابی سامانه‌ها و رزمی به پرواز در آمدند و توانستند مأموریت‌های محوله را با موفقیت انجام دهند.

الهامی در ارزیابی از عملکرد این نیرو در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ، اظهار داشت: آنچه را که در آموزش‌های کلاسیک و ارزیابی‌های تئوری پیش بینی کرده و به دست آورده بودیم، امروز در میدان عملیات در سخت‌گیرانه‌ترین حالت ممکن با داوری و ارزیابی دقیق با موفقیت انجام دادیم.

مرتبط ها
نظرات بینندگان
نظرات شما