چهارشنبه 04 خرداد 1401 - Wed 25 May 2022
|ف |
| | | |
کد خبر: 263652
تاریخ انتشار: 03/مهر/1400 - 14:04

سفر بدون ویزا به عراق ممکن نیست

شرکت هواپیمایی العراقیه بدون هماهنگی اقدام به فروش بلیت کرده است و افراد طی یک پرواز که خارج از چارچوب‌های در نظر گرفته شده برای مراسم اربعین بود به عراق اعزام شده‌اند، اما پس‌ازآن از پذیرش دیگر مسافران خودداری شده است.

سفر بدون ویزا به عراق ممکن نیست

به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت» احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به علت ازدحام جمعیت در فرودگاه امام خمینی (ره)، گفت: شرکت هواپیمایی العراقیه بدون هماهنگی اقدام به فروش بلیت کرده است و افراد طی یک پرواز که خارج از چارچوب‌های در نظر گرفته‌شده برای مراسم اربعین بود به عراق اعزام شده‌اند اما پس‌ازآن از پذیرش دیگر مسافران خودداری شده است.


وی افزود: هواپیمایی العراقیه هم دیگر نتوانسته بقیه پروازهای خود را به مقصد عراق انجام دهد و یک تعدادی از افراد در فرودگاه امام شامل این دسته هستند، بقیه هم افرادی هستند که برای تهیه بلیت به این فرودگاه اقدام کردند و از طریق درگاه‌ها، چارچوب‌ها و شرکت‌هایی که معرفی نشده بود، اقدام نکردند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تأکید کرد: ممکن است پروازهای اربعین هم کمی تأخیر داشته باشند اما عمده جمعیت حاضر در فرودگاه امام خمینی (ره) مربوط به همین دو دسته هستند.

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: کل تعداد سهمیه در نظر گرفته شده برای مراسم اربعین ثبت‌نام کردند و ظرفیت‌تکمیل شده و گذرنامه‌هایشان برای دریافت ویزا به سفارت عراق داده شده است و ۳ الی ۴ هزار نفر به دلیل نقص مدارک امروز کارهایشان نهایی می‌شود.

وی درباره اینکه آیا امکان اعزام مسافرانی که در فرودگاه تجمع کرده‌اند وجود دارد، تأکید کرد: اگر افراد ویزا نداشته باشند، به‌صورت قطع نمی‌توانند برای مراسم اربعین سفر کنند.

محمدی‌فر درباره ازدحام در مرزهای زمینی منتهی به کشور عراق نیز توضیح داد:

متأسفانه تعدادی از افراد بدون هیچ مدرکی به مرزهای زمینی مراجعه کردند و آن‌هم درحالی‌که مرزهای زمینی بسته است و امکان تردد از این مرزها برای زائران وجود ندارد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین بابیان اینکه تنها امکان بازگشت زائران از مرز مهران وجود دارد، گفت: در شهرهای هم‌مرز عراق، حمل‌ونقل به‌سختی وجود می‌گیرد و امکاناتی وجود ندارد و ما بارها از مردم خواسته‌ایم به مرزهای زمینی مراجعه نکنند.

 

برچسب ها: اربعین ، مهران ، ویزا ،
مرتبط ها
نظرات بینندگان
نظرات شما