شنبه 03 مهر 1400 - Sat 25 Sep 2021
 • چین و آمریکا در آستانه جنگی شدید قرار دارند / اگر بایدن تسلیم لابی پنتاگون شود جنگ جهانی سوم شعله‌ور خواهد شد

 • شباهت های باور نکردنی میان لیدر اصلاحات و اشرف غنی!/ناگفته هایی از شب حمله بوش به کابل

 • مدیرعامل جدید استقلال انتخاب شد

 • افشاگری معاون استقلال درباره جدایی یک ستاره/ فقط به خاطر حرف‌های عبدیان رفت ا

 • مواضع رئیسی محکم و مبتنی‌ بر عقلانیت بود/ نباید با عجله و بدون نقشه راه به مذاکرات پیوست

 • خون مطهر شهدا حقانیت جمهوری اسلامی را بر جبین تاریخ ثبت کرد/ هرجا تلاش مخلصانه باشد پیروزی و سربلندی نیز هست

 • خبر خوشحال کننده برای هواداران پرسپولیس /سه شاه ماهی پرسپولیسی در انتظار رونمایی (عکس)

 • شوک بزرگ به هواداران استقلال / شاه ماهی محبوب استقلال هم رفتنی شد /مقصدبعدی این پدیده استقلال کجاست؟

 • شاه ماهی استقلالی می شود ؟ مدیران استقلال شهریار را جایگزین فرهاد مجیدی می کنند. فوری

 • خبر خوب پرسپولیسی‌ها / محرومیت فرهاد مجیدی/ توهین به هواداران پرسپولیس!

 • شهیدی که از خدا خواست بعد از شهادت دوباره زنده شود

 • سرپوش ابتکار بر ابهام امنیتی دولت روحانی

 • آقای رئیسی هنوز یک نفر از آن مثلث «ول» باقیمانده/ ماجرا چیست؟

 • واکسیناسیون دانش‌آموزان تازه‌ترین دغدغه جهان/ نکاتی که برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ باید بدانید

 • فوت کوزه‌گری رئیسی در رفوگری رابطه مردم و حاکمیت

 • دیپلماسی درایت و قاطعیت در نیویورک

 • به هلاکت رسیدن عاملان ترور سردار سلیمانی/دکترین جدید «چشم در برابر چشم» محور مقاومت ایران

 • آخرین خبرها از درگیری‌ها در قلب یمن/ جزئیات درگیری های سنگین در حومه شمال غرب شهر مارب

 • حمایت مدیر اصلاح‌طلب از قاتلان گلستان هفتم + عکس

 • خبرخوش به هواداران استقلال / همه چیز آماده بازگشت شاه ماهی آبی پوشان شده است

 • |ف |
  | | | |
  کد خبر: 253362
  تاریخ انتشار: 23/تير/1400 - 12:38

  قیمت مسکن در تهران کاهش می‌یابد؟

  مدیران کنونی شهری بارها شعار شهر نفروشی سر دادند ولی اکنون از این موضوع عقب نشینی و اعلام کرده اند حدود ۷۰ درصد درآمد شهرداری، سال گذشته از محل صدور پروانه های ساختمانی حاصل شده است.

  قیمت مسکن در تهران کاهش می‌یابد؟

  به گزارش پایگاه خبری «حامیان ولایت»شهر نفروشی؛ واژه ای که مدیران کنونی شهرداری بارها از آن به عنوان مگاپروژه یاد کرده اند و این موضوع را جزو بزرگترین موفقیت خود طی ۴ سال گذشته می دانند. اما این موضوع نه تنها بازی با کلمات برای دور شدن اذهان عمومی از مطالبه های اصلی آنها است بلکه سرپوش گذاشتن بر کارنامه خالی مدیران شهری هم محسوب می شود. 

  رفع کمبودهای مربوط به حمل و نقل عمومی مانند کمبود قطارهای مترو و اتوبوس همچنین کاهش ترافیک در پایتخت دو مطالبه اصلی شهروندان پایتخت از مدیران شهری محسوب می شود که بارها اعلام شده است ولی متاسفانه علیرغم شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی این موضوع محقق نشد و به جای آن مدام مدیران شهری و شورای پنجم به واژه شهرنفروشی تکیه کردند. موضوعی که منتخبین شورای ششم آن را یک شعار می دانند. البته برخی شورای پنجمی ها مانند محمد جواد حق شناس مدتی پیش حین بررسی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اعلام کرد: افزایش ۴۰ درصدی بودجه غیرواقعی و خودفریبی است و به نظرم یک رویکرد نادرست و نامتعارف را در بودجه در نظر گرفته‌ایم.

  حق‌شناس با اشاره به افزایش نامتعارف سطح درآمدهای ناپایدار و اینکه تطهیر شهرفروشی به منزله فروش سرمایه‌های شهر است، گفت:‌ در یک سال گذشته بازگشت به شهرفروشی را داشته‌ایم و این موضوع در حالی اتفاق افتاده که چند سال است فریاد می‌زنیم جلوی شهرفروشی باید گرفته شود.

  اختلاف شورای پنجم و مدیران شهری بر سر شهرفروشی

  مدیران شهری چندان جواب منتقدان در شورا را نداند ولی عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره اعلام کرد: برخی اعضای شورا می‌گویند که شهرفروشی به شیوه دیگری در شهرداری دنبال می‌شود. باید به صورت مستند حرف زد و در تهران آمار تعداد پروانه‌هایی که صادر شده مشخص است. یک موضوع پروانه‌ای است که براساس مجوز طرح تفصیلی صادر شده و موضوع دیگر آن چیزی است که برخلاف مقررات طرح تفصیلی باشد. اگر معیار فروش دارایی‌های شهر باشد کمیت‌پذیر است و با سنجه آمار صدور پروانه قابل ارزیابی است. 

  مقابله با «شهر فروشی» در دوره پنجم یک شعار بود

  مهدی چمران، منتخب شورای شهر ششم با بیان اینکه شهر نفروختن در دوره پنجم یک شعار است گفت: اینکه از ساخت و ساز در بافت فرسوده جلوگیری کنیم و نام آن را شهر نفروشی بگذاریم، معنا نمی دهد.

  قیمت مسکن در تهران کاهش می‌یابد؟

  مقابله با ساخت و ساز می کنند و می گویند شهرنفروشی

  وی افزود: این شیوه‌ای که شورای پنجم آن را مقابله با شهر فروشی می‌خواند، درواقع مقابله با ساخت و ساز است نه مقابله با شهر فروشی و شهرداری مقابل ساختمان سازی را گرفت.

  افزایش اجاره بها و بیکاری نتیجه فعالیت مدیران کنونی شهرداری

  وی افزود: البته آن آقا که گفت افتخار می‌کنم که در دوره مدیریت ام یک خانه هم نساختم، نتیجه آن افزایش اجاره بها و بیکاری بسیاری از مشاغل و رکود اقتصادی بود و این رکود را نساختن مسکن و جلوگیری از ساختمان سازی تشدید کرد. شهرداری هم متأسفانه به عدم ساختمان سازی کمک کرد.

  شهر باید آباد شود و شهروندان را تشویق به ساخت و ساز کنیم

  چمران تاکید کرد: این به معنای شهر نفروختن نیست و شهر باید آباد شود. ما در شهرداری جلوی این کار را گرفتیم و طرح جامع تهران را در زمان خود، با کمک ۲۸ مهندس منطقه طرح جامع تهران را پس از ۲۴ جلسه تصویب کردیم و شهر دارای قانون شد.

  منتخب شورای شهر ششم ابراز داشت: باید تشویق به ساخت و ساز کنیم. ما در دوره خود عوارض ساخت و ساز در بافت فرسوده را صفر کردیم و جرایم آنها را بخشیدیم و این به معنی شهر نفروشی است نه اینکه از ساخت و ساز در بافت فرسوده جلوگیری کنیم و نام آن را شهر نفروشی بگذاریم.

  شهر فروشی یک اصطلاح پوپولیستی است/ می خواهند افکار عمومی را منحرف کنند

  جعفر تشکری هاشمی منتخب شورای ششم نیز در این باره گفت: شهر فروشی یک اصطلاح پوپولیستی است و برای انحراف افکار عمومی است. صدور پروانه ساختمان بر اساس طرح جامع و تفصیلی نه تنها شهر فروشی نیست بلکه حقوق حقه و قطعی شهروندان است. لابد کمتر صادر شدن پروانه در این چند سال اخیر را نتیجه سیاست های شهری شان می دانند!! اگر در این توهم هستند باید گفت دلیل کاهش صدور پروانه، تورم لجام گسیخته ناشی از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی، کوچ کردن سرمایه ها به سمت سفته بازی، افزایش بی رویه عوارض ساخت و ساز و کاهش قدرت خرید مردم بوده و هیچ ربطی به سبک بی مدیریتی ایشان ندارد.

  قیمت مسکن در تهران کاهش می‌یابد؟

  مصداق واقعی شهر فروشی فروش عمارت اقدسیه بود

  شاید اگر بخواهیم مصداق واقعی شهر فروشی را بیان کنیم، فروش سرمایه های شهر از جمله عمارت اقدسیه معروف به خانه شهرداران بود. چگونه و با چه منطقی این عمارت که ده ها سال به عنوان یکی از بناهای قدیمی شهر بود را فروختند و حتی گود کنار برج میلاد را هم فروختند

  وی بیان داشت:آقایان فقط یک سؤال ساده دارم. توضیح دهند که عمارت اقدسیه که نماد قدیمی است و معروف به خانه شهرداران بود را به چه کسی و برای چه فروخته است و یا اینکه زمین کنار برج میلاد که جزو طرح‌های توسعه‌ای بود را برای چه فروخته‌اند؟

  معاون حناچی عقب نشینی کرد/۷۰ درصد درآمد شهرداری از محل صدور پروانه

  شب گذشته جلسه منتخبین شورای ششم برگزار شد و امامی معاون حناچی در این جلسه حضور یافت و در مورد درآمد شهرداری کنونی توضیحاتی ارائه داد. ناصر امانی منتخب شورای ششم درباره این موضوع گفت: آقای امامی در جلسه اعلام کردند و پذیرفتند که حدود ۷۰ درصد درآمد شهرداری از محل صدور پروانه و عوارض مربوط به ساخت و ساز حاصل شده است.

  قیمت مسکن در تهران کاهش می‌یابد؟

  وی افزود: البته این حق مسلم و قانونی شهرداری تهران است که از محل صدور پروانه کسب درآمد و آن را برای شهر خرج کند ولی دوستان در مدیریت کنونی از این قضیه به عنوان شهرفروشی یاد می کردند و ما بارها اعلام کردیم این موضوع معنای شهرفروشی ندارد.

  درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از آیتم های شهرسازی

  منتخب شورای ششم تهران خاطرنشان کرد: دوستان در مدیریت شهری کنونی اعلام کردند از ۳۰ هزار میلیارد درامد حاصله در سال ۹۹، حدود ۱۷ هزار میلیارد آن مربوط به آیتم های شهرسازی بوده است.

  امانی بیان داشت: بنابراین از کل بودجه سال گذشته شهرداری بیش از ۶۰ درصد از حوزه شهرسازی صادر شده که با به آن شهرفروشی نمی گوییم.

  فعالیت شورای ششم قیمت مسکن در تهران را کاهش می دهد

  کمتر از یک ماه دیگر شورای ششم تهران فعالیت خود را آغاز می کند و انتخاب شهردار جدید برای پایتخت در اولویت منتخبین قرار گرفته است و حالا باید دید با تصمیم جدید شورای ششمی ها چه تغییری در ساخت و ساز در پایتخت و یا نرخ مسکن به وقوع خواهد پیوست. موضوعی که سوده نجفی یکی از منتخبین شورا هم به آن اشاره داشت  واعلام کرد: شهرداری که قرار است به زودی فعالیت خود را در تهران آغاز کند، باید بتواند با وزارت مسکن تعامل برقرار کند چراکه تعامل با وزارت مسکن توسط شهردار تهران قطعا در کاهش قیمت مسکن در پایتخت حائز اهمیت است

  نظرات بینندگان
  نظرات شما